404 Hata Raporlama ve İşlem Bölümü Geliştirilmiştir T-Soft e-ticaret
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

404 Hata Raporlama ve İşlem Bölümü Geliştirilmiştir

404 Hata Raporlama ve İşlem Bölümü Geliştirilmiştir

T-Soft e-ticaret sistemlerinde yeni bir yazılım geliştirmesi daha; 404 Hata Raporlama ve İşlem Bölümü Geliştirilmiştir E-ticaret siteniz yeni özellikler ile daha da güçlü!

Arama motorlarının en rahatsız olduğu sorunların başında habersizce kaldırılmış sayfalar gelmektedir.

E-ticaret siteleri silinen sayfaları, adresi değişen sayfaları doğru bir şekilde yönetmeli ve uygun sayfalara yönlendirerek, arka planda da bunu arama motorlarına bildirmelidir.

Bu analizi yapabilmek ve bu sayfaları yönetebilmek için 404 Hata Raporları isimli bir bölüm geliştirilmiştir. Bu bölüm yazılımsal olarak karşılıksız sayfa ve resimleri takip etmekte ve bu bağlantılar ile ilgili işlem yapabilmektedir.

Sunucu tarafından takip edilen 404 Hataları için önceden bu yana bulunan İstatistikler / Diğer Ziyaretçi İstatistikleri / Hata İstatistikleri ve İstatistikler / Diğer Ziyaretçi İstatistikleri / Link Hatası İstatistikleri bölümleri de raporlama yapmaya bir taraftan devam etmektedir.

Aşağıda 404 Hara Raporları bölümünün genel görünümü yer almaktadır.

Maddeler halinde özellikleri inceleyelim;

1 - Çalışmayan dosyayı gösterir. Burada her görünen kayıt anlamlı da olmayabilir, incelenerek değerlendirilmesi gerekir. Örneğin e-ticaret sitesi üzerinde adres satırında rastgele bir sayfaya girilmeye çalışılırsa bu rapor ekranında hemen görünecektir.

2 - Çalışmayan sayfanın yönlenmiş olduğu sayfayı gösterir. Örneğin 4.kayıtta, bir sayfa başka bir sayfaya yönlenmiştir.

3 - Link Sayacı, bu sayfanın belirli tarihler arasında kaç defa ziyaret edildiğini gösterir. Böylece karşılıksız olan bu sayfanın önemi ortaya çıkmış olacaktır.

4 - Referans, bu sayfaya kaynak veren sayfayı gösterir, referans her zaman tespit edilemeyebilir.

5 - İlgili referans üzerinden kaç kere yönlendirme yapıldığını gösterir. Bir sayfaya 10 kere erişilmeye çalışılmış olabilir. Bunun kaç tanesinin, ilgili referans üzerinden gerçekleştiği bu bölümden anlaşılmaktadır.

6 - İlk tespit tarihini belirtir.

7- Son tespit tarihini belirtir. Güncel olmayan kayıtlar bu bilgi sayesinde çok önemsenmeyebilir.

8 - Ön Tanımlı Yönlendirme ile çalışmayan tüm sayfaların sabit bir sayfaya yönlenmesi sağlanabilir. Örneğin tüm çalışmayan sayfalar, blog bölümüne yönlendirilebilir. Bu konuda bir işlem yapmadan önce, iyi düşünülmesi gerekmektedir. Standart olarak karşılıksız sayfalar 404 mesajı vererek bir karşılama sayfasına yönlenmekte ve bu sayfaya ait içerik blok yönetimi bölümünden yapılabilmektedir.

9 - Dışa aktar ile raporda yer alan sayfalar Excel olarak dışarı aktarılır.

10 - Diğer 404 Hataları bölümüne geçiş yapar, bu sayfada sunucu tarafından tespit edilen karşılıksız sayfalara ulaşılır.

11- Yönlendirme Ekle ile karşılığı olmayan bir sayfanın başka bir sayfaya yönlendirilmesi sağlanır. Bu işlem 301 olarak gerçekleştirilmektedir.

12 - Filtrele bağlantısına tıklandığında, bir men açılmakta ve detaylı olarak filtreleme yapmaya imkan sağlanmaktadır.

Bu sayfada 20.000 kayıt yer alabilmektedir. İşlem yapılan kayıtların silinmesi faydalı olacaktır. Silinen kayıtlar ile ilgili işlemler iptal olmayacak sadece rapor sayfasından silinecektir. Yeni kayıtların hemen alınabilmesi için Veritabanını Güncelle bağlantısı tıklanabilir.

Bölüme ulaşmak için, yönetici panelinde, Bölümler / Link Yönetimi / 404 Hata Raporları bağlantısı kullanılmaktadır.

Bu bölümü daha iyi anlamak ve kullanmak için, ilişkili olan aşağıda yer alan diğer makaleleri de okumak faydalı olacaktır.

https://www.tsoft.com.tr/Eticaret-Yazilim/eticaret-gelistirme-Link-Yonetimi-Gelistirilmistir-Arama-Motorlarinda-Ilk-Siralarda-Yerinizi-Ayirtin-.php

https://www.tsoft.com.tr/Eticaret-Yazilim/eticaret-gelistirme-Link-Tipi-On-Tanim-Ayarlari-Gelistirilmistir.php

https://www.tsoft.com.tr/Eticaret-Yazilim/eticaret_gelistirme_404_Sayfalarinin_Blok_Yonetiminden_Dinamik_Yonetilebilmesi_Saglanmistir-2.php

https://www.tsoft.com.tr/Eticaret-Yazilim/eticaret_gelistirme_404_Sayfa_Bulunamadi_Icerigini_Yonetebilme_Imkani_Saglanmistir-2.php

https://www.tsoft.com.tr/Eticaret-Yazilim/eticaret_gelistirme_SEO_isi_T-Soft_isi_-_Google_Rich_Snippets_Entegrasyonu_Gelistirilmistir-2.php

https://www.tsoft.com.tr/Eticaret-Yazilim/eticaret_gelistirme_SEO_isi_T-Soft_isi_-_Google_Taxonomy_Gelistirmesi_Tamamlanmistir-2.php

Günden güne rekabetin arttığı e-ticaret pazarında, T-Soft projeleri bir adım daha önde olmaya devam ediyor.

E-ticaret T-Soft ile daha güzel

Yazan:
Konu: 404 Hata Raporlama ve İşlem Bölümü Geliştirilmiştir
Açıklama: T-Soft e-ticaret sistemlerinde yeni bir yazılım geliştirmesi daha; 404 Hata Raporlama ve İşlem Bölümü Geliştirilmiştir
Yazan: T-Soft Destek
11.12.2014