SEO işi T-Soft işi - Google Rich Snippets Entegrasyonu Geliştirilmiştir T-Soft e-ticaret
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

SEO işi T-Soft işi - Google Rich Snippets Entegrasyonu Geliştirilmiştir

SEO işi T-Soft işi - Google Rich Snippets Entegrasyonu Geliştirilmiştir

T-Soft e-ticaret sistemlerinde yeni bir yazılım geliştirmesi daha; SEO işi T-Soft işi - Google Rich Snippets Entegrasyonu Geliştirilmiştir E-ticaret siteniz yeni özellikler ile daha da güçlü!

Google Rich Snippets, e ticaret sitenizdeki verilerin, parametrik olarak, Google veritabanında kaydedilmesi, aramalarda uygun gelen sonuçlarda gösterilmesine dayanan bir etiketleme teknolojisidir. Bu teknolojinin çıkış amacı, sorguların altında içerik ile alakalı olarak tek satırlık bir bilgi verip, ziyaretçinin sayfanın ne ile alakalı olduğunu daha rahat anlayabilmesi için doğmuştur.

Henüz çok yeni, fakat yaygınlaştıkça Google sonuçlarında etkili değişikliklere sebep olacak bu etiketleme türü, e-ticaret siteleri için çok büyük önem etmektedir. Google Rich Snippets kullanımında çok dikkatli olunması gerekmektedir. Bu çalışma sonucunda e-ticaret sitesinde yer alan ürünün fiyatı dahi arama motorunda, arama sonucunda çıkabileceği için, hatalı bir sonuç, Google'da yanlış fiyat ile indekslenme ve sonrasında, müşteri şikayetleri, Google tarafında olumsuz puanlama gibi sonuçlar meydana gelmesi ihtimali vardır.

Sonuçların Googleda görünmesi haftalar sürebileceği gibi, yanlış bir verinin güncellenmesi de aynı şekilde haftalar sürebilir.

Verimli kullanımlarda, SEO'ya önem veren müşterilerimiz için çok büyük faydalar sağlayabilecektir.

Google Rich Snippets aktifleştirmesi için Ayarlar / Genel Ayarlar bölümünden, Rich Snippets Ayarları bölümü açılmalıdır.

Sonuçlar içerisinden aktifleştirilmesi istenenler Düzenle seçeneğinden aktif hale getirilmelidir.

Ürün Kategorisi Yer Alsın seçeneği Google Taxonomy özelliğini aktif eder.

T-Soft hep yanınızda

Yazan:
Konu: SEO işi T-Soft işi - Google Rich Snippets Entegrasyonu Geliştirilmiştir
Açıklama: T-Soft e-ticaret sistemlerinde yeni bir yazılım geliştirmesi daha; SEO işi T-Soft işi - Google Rich Snippets Entegrasyonu Geliştirilmiştir
Yazan: T-Soft Destek
10.05.2013