Ürün Bazında Kredi Kartı Tek Çekim Oranları Yönetebilme Özelliği Eklenmiştir. T-Soft e-ticaret
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Ürün Bazında Kredi Kartı Tek Çekim Oranları Yönetebilme Özelliği Eklenmiştir.

Ürün Bazında Kredi Kartı Tek Çekim Oranları Yönetebilme Özelliği Eklenmiştir.

T-Soft e-ticaret sistemlerinde yeni bir yazılım geliştirmesi daha; Ürün Bazında Kredi Kartı Tek Çekim Oranları Yönetebilme Özelliği Eklenmiştir. E-ticaret siteniz yeni özellikler ile daha da güçlü!

E-ticaret sitelerinde yaygın olarak kredi kartı tek çekim oranları sabittir. Bu sitede bulunan tüm ürünlerde, kredi kartı tek çekim oranlarının sabit bir değer olmasını sağlar, genelde de artık tek çekimlerden bir komisyon alınmamaktadır.

Geliştirilen yeni özellik ile ürün bazında tek çekimlerde bir oran verilebilmesi sağlanmıştır.

Bir kampanya özelliği olarak değerlendirilebilecek bu özellik ile, altın vb değerli madenlerde çok düşük olan kar marjlarından dolayı o ürüne özel kredi kartı tek çekim oranının %1 veya %2 gibi olması istenebilmektedir, bu gibi durumlr için o ürünlere özel farklı değer girebilme imkanı sağlanmıştır. Tersi bir örnek olarak ta, bazı sektörlerde ürün fiyatları normalde yüksek tutularak, istenen bazı ürünlerde tek çekim için %7 %8 gibi indirimler sağlanarak, tek çekime müşteri teşvik edilmektedir.

Normal şartlarda kredi kartlarına tek çekim komisyon oranını yönetebilmek için Sipariş / Ödeme Seçenekleri bölümünden Kredi Kartı işaretlenerek Düzenle'ye tıklanır. Açılan pencerede, Tek Çekim Banka Komisyonu başlığına istenen oran yazılır.

E ticaret sitesi için eğer ürün bazında yönetebilmek isteniyorsa, (Bu özellik hiperactive ve üzeri paketlerde bulunmaktadır.) Sipariş / Ödeme Seçenekleri bölümünde, menünün sağ üst bölümündeki Kargo Ödeme İlişkilendirme seçeneğinin hemen sağındaki Anahtar simgesine tıklanarak ayar seçenekleri görüntülenir. Sonra, Ürün Bazında Taksit/Tek Çekim Yönetimi seçeneği aktif hale getirilir. Artık ürün bazında yönetim sağlanmaktadır. Bundan sonra ürün kredi kartı tek çekim oranının depiştirilmesi istenen ürünün yönetim panelindeki kartı açılır, Sekmeler içerisinde Taksitler sekmesine tıklanır ve ilgili alana istenen değer yazılır.

Eğer bir indirim yapılmak isteniyorsa eksi değer yazılmalıdır. Örn: -5, -10, -8 Tek çekim oranının normal fiyattan daha yüksek olması isteniyorsa artı değer yazılır. Örn: 5, 10, 8

V:3.30.35


Yazan:
Konu: Ürün Bazında Kredi Kartı Tek Çekim Oranları Yönetebilme Özelliği Eklenmiştir.
Açıklama: T-Soft e-ticaret sistemlerinde yeni bir yazılım geliştirmesi daha; Ürün Bazında Kredi Kartı Tek Çekim Oranları Yönetebilme Özelliği Eklenmiştir.
Yazan: T-Soft Destek
08.12.2012