Toplu Ürün Görünme Seçenekleri Eklenmiştir! T-Soft e-ticaret
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Toplu Ürün Görünme Seçenekleri Eklenmiştir!

Toplu Ürün Görünme Seçenekleri Eklenmiştir!

T-Soft e-ticaret sistemlerinde yeni bir yazılım geliştirmesi daha; Toplu Ürün Görünme Seçenekleri Eklenmiştir! E-ticaret siteniz yeni özellikler ile daha da güçlü!

E-Ticaret siteleri içerisinde, kategorilere girildiğinde içlerinde ürün olmaması site için prestij kaybına sebep olabilirken, içinde ürün olmasına rağmen, kategori görünmez olarak işaretlendiği için, kategoride bulunan ürünün görüneme durumu da satış fırsatını kaçırmaya sebep olmakta.

Bu özellikerin otomatik yönetilmesi ise, başka sorunları meydana getirebilmekte. Bazı e-ticaret sitelerinde özellikle kategori boş olarak gösterilmek istenebilmekte, sayfada ürünlerin tamamının tükendiğine dair mesajlar çıkabilmekte, veya arama motoru optimizasyonu açısından linkin kaybolmaması istenebilmektedir. Bütün bu sebeplerden dolayı bu özelliklerin kolay yönetilebilir olarak uygulanabilme özelliğine ihtiyaç duyulmakta.

Ziyaretçi grubu baz alınarak, yapılan geliştirme ile, daha önce bulunan işlem seçenekleri kaldırılmış, optimize edilerek, daha kapsayıcı altı başlıkta toplanmıştır. Kategori / Kategori İşlemleri sayfası içerisinde, Genel İşlemler menüsünden yönetilebilen bu özelliklere ait detaylar aşağıdaki gibidir;

Hiç görünen Ürünü Olmayan Kategoriyi Pasifleştir

Bir kategori içinde, görünür durumda olmayan hç bir ürün yoksa, o kategoriyi de görünmez yapar.

Hiç Görünen Ürünü Olmayan Kategoriyi Üst Sekmeden Kaldır

Bir kategori içerisinde görünen hiç bir ürün yoksa, kategoriyi sitenin üst bölümünde bulunan, üst kısayollar içerisinden kaldırır.

Kategoride En Az Bir Görünen Ürün Varsa Kategoriyi Aktifleştir

Kategori içerisinde en az bir tane ürün varsa, kategoriyi görünür hale getirir.

Ana Kategoride En Az Bir Görünen Ürün Varsa Kategoriyi Üst Sekmede Göster

En üst kategorileri inceleyerek, bu kategoriler içerisinde eğer bir tane ürün bile varsa o kategoriyi üst sekmede gösterir.

Hiç Görünen Ürünü Olmayan Markayı Pasifleştir

Bir markaya ait sitede hiç bir ürün yoksa, marka sitede görünmez hale gelir.

En Az Bir Görünür Ürünü Olan Markayı Aktifleştir.

Bir markaya ait sitede en bir görünür ürün var ise, o marka sitede görünür hale gelir.

Yazan:
Konu: Toplu Ürün Görünme Seçenekleri Eklenmiştir!
Açıklama: T-Soft e-ticaret sistemlerinde yeni bir yazılım geliştirmesi daha; Toplu Ürün Görünme Seçenekleri Eklenmiştir!
Yazan: T-Soft Destek
03.05.2012