Müşteri Mesajlaşma Modülü Dünyada İlk Olarak T-Soft İle Hizmetinizde T-Soft e-ticaret
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Müşteri Mesajlaşma Modülü Dünyada İlk Olarak T-Soft İle Hizmetinizde

Müşteri Mesajlaşma Modülü Dünyada İlk Olarak T-Soft İle Hizmetinizde

T-Soft e-ticaret sistemlerinde yeni bir yazılım geliştirmesi daha; Müşteri Mesajlaşma Modülü Dünyada İlk Olarak T-Soft İle Hizmetinizde E-ticaret siteniz yeni özellikler ile daha da güçlü!

Yeniliklerin öncüsü e-ticaret yazılımı T-Soft, Türkiye'de ve dünyada hazır e ticaret yazılımları arasında ilk defa mesajlaşma modülünü müşterilerinin hizmetine sunuyor.

Müşteriler ile olan iletişim, e-ticaret sitelerini farklılaştıran, rakiplerinden ayırarak, çok daha iyi noktalara getiren en büyük faktör, çünkü yeni müşteri kazanmak çok pahalı, mevcut müşteriye yeni bir satış yapmak ise çok karlı. Reklam maliyetlerinin günden güne yükseldiği e ticaret pazarında, sürekli yeni satış yaparak ayakta kalmanın mümkün olmadığı bir noktaya gelmiş durumdayız.

Bir müşteri sıkıntısını kolayca anlatabiliyor, takibini yapabiliyor, geçmişteki problemlerini,şikayetlerini memnuniyetlerini bir platformda görebiliyorsa, bu hizmete çok değer verir.

Bu yüzden, genelde Ticket sistemi adı ile anılan, müşteri ile sürekli iletişim kurma işlemleri için bir çok marka harici yazılımlar almaktadırlar.

Şirketlerde birden fazla müşteri temsilcisi var ise, her temsilcinin müşteri ile ne konuştuğunun başka müşteri temsilcileri tarafından bilinmemesi de müşterinin aynı sorunları tekrar tekrar anlatmasına ve farklı mağduriyetlere sebep olmaktadır. Aynı problem, kötü niyetli müşterilerin de, bir müşteri temsilcisinin konu ile ilgili farklı şeyler söylediğini belirterek, e-ticaret sitesi üzerinde baskı uygulamakta ve mağazanın mağdur olmasına da sebep olabilmektedir. Tüm iletişimin yazılı olarak sürdürüldüğü bu yapıda, geriye doğru hiç mesaj silinmediği için tarafların birbirini mağdur etme durumu da olmamaktadır.

T-Soft e-ticaret sisteminde Mesajlaşma Modülü altında müşteri sorunlarının takibi bir ürün olarak hazırlanmıştır.

Bu modül ile müşteri, üye panelinde Mesajlarım adında bir bölümden, Yeni Mesaj Gönder butonuna tıklayarak yeni bir mesaj oluşturabilmektedir.

Mesaj oluştururken, Mesajın departmanı seçilebilmekte, ve mesaj hangi departmana gönderiliyorsa, yönetici olarak o departmanın müşteri temsilcisine e-posta ulaşmaktadır. Bu sayede her problem ilgilisi tarafından hızlıca çözümlenmekte, kimse gereksiz mail trafiği ile vakit kaybetmemektedir.

Müşteri departmanı seçtikten sonra, mesajının konusunu ve mesajını yazarak kaydı oluşturmaktadır.

Yönetici kendi panelinde mesajları ayrıntılı olarak görmekte, cevaplanmamış mesajı düzenleyebilmektedir. Modüle ulaşmak için Üyeler / Mesajlaşma seçeneği tıklanır.

Gelişmiş filtreleme seçenekleri, geriye doğru kayıtlara kolayca ulaşabilme imkanı sağlamaktadır.

Yönetici gelen mesajın içine, konu ile ilgili uygun cevabı yazmakta ve mesaj yazıldığında müşteriye tekrar konu ile ilgili e-posta gönderilmektedir.

Sistem hem e-posta ile tarafları sürekli gelişmelerden haberdar etmekte, hem de e-ticaret sitesi üzerinde panellerde bilgiler saklanmaktadır.

Yönetici müşteriye mesaj verdikten sonra, konunun çözümlendiğini düşünüyorsa, konuyu kapatabilmektedir. Kapanmış konular yönetici panelinde varsayılan görünümde görünmemekte ve görüntü kirliliğini de ortadan kaldırmaktadır.

Müşteri kendisine gelen mesajdan e-posta ile haberdar olduktan sonra, konu ile ilgili tekrar cevap yazma ihtiyacı duyuyorsa, tekrardan yeni birkayıt açmadan, aynı konu üzerinden karşılıklı yazışarak süreci ilerletebilmektedir.

Müşteri temsilcisinin kapattığı konuyu müşteri tekrar açabilmektedir.

Böylece müşterinin siteye olan aidiyet duygusu da artmakta, geçmişteki tüm iletişimini ve kendine verilen cevapları bir panelden görebilmektedir.

E-Ticaret sitesi yönetici, yeni departmanlara açabilmekte, bu departmanların ne için kullanılacağına dair kısa bilgi mesajları verebilmekte (Bu mesajlar müşteri departman seçtiğinde görünmekte ve müşterinin doğru departmanı seçmesinde yardımcı olmaktadır, yanlış departman seçimi yanlış bir müşteri temsilcisine bilgi olarak gideceği için vakit kaybına ve müşteri memnuniyetsizliğine sebep olacaktır) ve departmandan sorumlu yetkilinin e-posta adresini tanımlayabilmektedir.

Bu departmanların görünüm sırası bile yönetilebilmektedir.

Müşteriye ve yöneticiye giden, bilgi e-postalarının da içerikleri ayrıntılı olarak yönetilebilmekte, firma kurumsal standartları aynı şekilde özelleştirilerek uygulanabilmektedir.

Ayrıca müşteri bir mesaj oluşturmamış bile olsa, e-ticaret sitesi yöneticisi müşteriye bir mesaj göndererek süreci başlatabilmekte, ilk mesaj e-ticaret sitesi tarafından da oluşturulabilmektedir. Bu sayede müşteriye standart bir mail gönderilmesi yerine, kurumsal bir e-posta gönderilmekte ve müşteriden geri dönüşte aynı sistem üzerinden alınmaktadır.

Bu imkanlar, müşteri ile olan tüm iletişimin yazılı olmasını sağlamakta, kurumsal hafıza tekbir platformda oluşmakta ve tam müşteri memnuniyeti sağlanmaktadır.

Üye panelinde ilgili müşteri bulunduktan sonra, menüde yer alan mesaj gönder seçeneği ile müşteriye mesaj kolayca gönderilebilmektedir.

Yine müşteri ile en çok iletişim kurulması gereken bölüm, sipariş bölümü olduğu için, siparişler sayfasında herhangi bir müşteri ile iletişim kurulması gerektiğinde, ilgili sipariş işaretlenip, Üye bağlantısından Üyeye Mesaj Gönder seçilerek, hızlıca, hiç vakit kaybetmeden mesaj gönderilebilmektedir.

T-Soft müşterilerinin en iyi hizmeti hak ettiklerini bildiğimiz için, mükemmel bir alt yapı kullandıklarından dolayı da, verdikleri emek ölçüsünde en çok siparişi aldıklarından dolayı, tüm detaylar hassas bir şekilde düşünülerek, T-Soft'a yakışan bir modül daha müşterilerimizin kullanımına sunulmuştur.

Mesajlaşma modülü T-Soft live e-ticaret yazılımı kullanan müşterilerimiz için ücretsiz gelmekte, diğer paketlerimizde ise ücret mukabilinde satın alınabilmektedir.

Türkiye e-ticaret sektörüne Mesajlaşma modülünü hediye ediyor ve e-ticaret yazılım standartlarını bir kademe daha yükseltiyoruz.

Yazan:
Konu: Müşteri Mesajlaşma Modülü Dünyada İlk Olarak T-Soft İle Hizmetinizde
Açıklama: T-Soft e-ticaret sistemlerinde yeni bir yazılım geliştirmesi daha; Müşteri Mesajlaşma Modülü Dünyada İlk Olarak T-Soft İle Hizmetinizde
Yazan: T-Soft Destek
27.09.2013