Kargo Fiyat Raporlama Aracı Geliştirilmiştir T-Soft e-ticaret
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Kargo Fiyat Raporlama Aracı Geliştirilmiştir

Kargo Fiyat Raporlama Aracı Geliştirilmiştir

T-Soft e-ticaret sistemlerinde yeni bir yazılım geliştirmesi daha; Kargo Fiyat Raporlama Aracı Geliştirilmiştir E-ticaret siteniz yeni özellikler ile daha da güçlü!

En esnek kargo hesaplama altyapısına sahip olan T-Soft e ticaret yazılımı, bir çok farklı parametre ile yapılan ayarlar sonucunda en ideal kargo hesaplamasının yapılmasına imkan tanımaktadır. Bu esneklik, e-ticaret sitesi sahiplerinin zaman zaman ürünün kargo hesabının doğru alınmadığını düşünmelerine sebep olmakta çünkü belirledikleri kriterleri bir süre sonra unutabilmektedirler.

Geliştirilen bu araç sayesinde, her sipariş için alınmış olan kargo tutarının, sipariş sırasında hangi kriterlerden etkilenilerek hesaplandığı ortaya çıkmaktadır.

Araç bir yandan sipariş sırasında yapılmış olan kargo hesaplamasını etkilenilen tüm kriterlere göre tek tek belirterek vermekte, diğer taraftan da güncel kargo hesaplama kriterleri ile bu sipariş verilse idi, sonucun ne olacağını da karşılaştırmalı olarak ortaya koymaktadır.

Üstün kargo hesaplama özelliklerine sahip olan T-Soft e ticaret yazılımı nın kargo hesaplama kriterlerinden bir kısmı aşağıdaki şekildedir;

Kargo Hesaplama Türü: Siparişteki ürünlerin toplam ağırlığına göre veya siparişteki ürünlerin toplam desisine göre veya sipariş bedeline göre bir kargo hesaplaması yapılabilmektedir.

Üye Grubu: Üye veya bayi bazında kriterler farklılaşabilmektedir.

Ücretsiz Kargo Limiti: Üye ve Bayi bazında ücretsiz kargo limitleri belirlenerek, bu limitlerin üzerinde ücretsiz kargo imkanı sağlanmaktadır.

Kargo Bölgesi: Hesaplama 33 farklı kargo bölgesinden eşleşmiş olan üzerinden yapılmaktadır. Her kargo bölgesi için ayrı hesaplama yapılmaktadır.

Kargo Hesaplanma Biçimi: Fiyata göre kargo hesabı yapan sitelerde ürünün liste fiyatına göre hesaplama yapılabilir veya ürünün indirimli fiyatına göre hesaplama yapılabilir.

Kargo Kdv Oranı: Kargo hesaplaması yapılırken, kargo için belirlenen KDV oranının ne olacağıdır.

Ürün Bazında Kargo Hesaplama: Kargo hesabı yapılırken, rüm ürünlerin toplam desi veya ağırlık değeri toplanıp, toplam üzerinden mi kargo hesabı yapılacağını, yoksa her ürün için ayrı ayrı kargo hesabı yapılıp, toplamlarının mı alınacağını belirtir.

Kargo Fiyat Raporlama Aracına erişmek için, Sipariş / Siparişler sayfasında herhangi bir sipariş seçilerek Kargo Raporu'na tıklanır.

e-ticaret T-Soft ile çok kolay!

Yazan:
Konu: Kargo Fiyat Raporlama Aracı Geliştirilmiştir
Açıklama: T-Soft e-ticaret sistemlerinde yeni bir yazılım geliştirmesi daha; Kargo Fiyat Raporlama Aracı Geliştirilmiştir
Yazan: T-Soft Destek
09.05.2012