Google Canoncial Uyumu Sağlanmıştır T-Soft e-ticaret
0

Gün

0

Saat

0

Dakika

0

Saniye

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Google Canoncial Uyumu Sağlanmıştır

Google Canoncial Uyumu Sağlanmıştır

T-Soft e-ticaret sistemlerinde yeni bir yazılım geliştirmesi daha; Google Canoncial Uyumu Sağlanmıştır E-ticaret siteniz yeni özellikler ile daha da güçlü!

T-Soft e ticaret paketlerinde Google Canoncial ifadesi ürünlere entegre edilmiştir.

Bir eticaret sitesinde, aynı ürün grubunu sıralayan çok sayıda sayfa bulunması yaygın bir durumdur. Örneğin, bir sayfada alfabetik sırayla sıralanan ürünler görüntülenebilirken başka bir sayfada aynı ürünler fiyata veya dereceye göre listelenmiş biçimde görüntülenebilir.

Google e ticaret sitesinde bulunan bu sayfaların aynı içeriğe sahip olduğunu anlarsa, arama sonuçlarımız için yalnızca bir sürümü dizine ekleyebiliriz. Algoritmalarımız kullanıcının sorgusuna en iyi yanıt verdiğini düşündüğümüz sayfayı seçer. Bununla birlikte, kullanıcılar artık rel="canonical" özelliğine sahip bir <link> öğesini sayfanın standart olmayan sürümünün <head> bölümüne ekleyerek arama motorunda standart bir sayfa tanımlayabilir. Bu bağlantının ve özelliğin eklenmesi site sahibinin aynı olan içerikleri tanımlamasına ve Google'a şu öneride bulunmasına olanak verir: "Bu sayfaların tümünün içeriği aynı ve bu sayfa daha yararlı. Lütfen arama sonuçlarında bu sayfaya öncelik verin."

Bu yeni seçenek, Google'ın standart olarak işleme koyması gereken sayfanın sürümünü site sahiplerinin önermesine olanak tanır. Google, hangi URL gruplarının aynı içeriğe sahip olduğunu belirlerken ve arama sonuçlarında görüntülenmek üzere en çok hangi sayfanın aramalarla ilgili olduğunu değerlendirirken bu öneriyi diğer uyarılarla birlikte dikkate alacaktır.

Böylece aynı içeriklere sahip olan fakat farklı isimlerle erişilen sayfaların bir aldatmaca veya hata olmadığı açıkça Google'a anlatılmakta ve ilgili e-ticaret sitesinin kalitesi yükselmekte ve bulunabilirliği artmaktadır.

Özellik tüm paketlerimizde bulunmaktadır. Aktifleştirilmesi için herhangi bir ayar gerekmemektedir.

T-Soft e-ticaret hep yanınızda

Yazan:
Konu: Google Canoncial Uyumu Sağlanmıştır
Açıklama: T-Soft e-ticaret sistemlerinde yeni bir yazılım geliştirmesi daha; Google Canoncial Uyumu Sağlanmıştır
Yazan: T-Soft Destek
02.06.2013