Arama Motorlarında Üst Sıralarda Görünmeyi Sağlayan Ürün Etiketleme Modülü Geliştirilmiştir T-Soft e-ticaret
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Arama Motorlarında Üst Sıralarda Görünmeyi Sağlayan Ürün Etiketleme Modülü Geliştirilmiştir

Arama Motorlarında Üst Sıralarda Görünmeyi Sağlayan Ürün Etiketleme Modülü Geliştirilmiştir

T-Soft e-ticaret sistemlerinde yeni bir yazılım geliştirmesi daha; Arama Motorlarında Üst Sıralarda Görünmeyi Sağlayan Ürün Etiketleme Modülü Geliştirilmiştir E-ticaret siteniz yeni özellikler ile daha da güçlü!

Arama motoru optimizasyonu e ticaret siteleri için olmazsa olmaz konuların başında geliyor. E-ticaret siteleri arama motorlarında ne kadar iyi indeksleniyor ve arama yapıldığında üst sıralarda geliyorsa o kadar iyi ziyaretçi alıyor ve satış rakamları da paralel olarak artıyor.

Arama motorlarına ürün ne kadar anlaşılır bir şekilde gösterilirse, arama motoru da ürünü o kadar iyi anlar ve sonuçlarında o ürüne daha çok yer verir.

Bu kapsamda yapılan geliştirme ile Ürün Etiketleme modülü hazırlanmıştır.

Ürün etiketleme modülünün çalışma esası şu şekildedir; Bir ürünün ilişkili olduğu diğer kelimeler o ürünün detay sayfasında bağlantı şeklinde görüntülenir.

Arama motoru ilgili sayfayı indekslerken, ilişkili diğer bağlantıları da görür ve o sayfaları da indeksler, iki ilişkili sayfadan birbirine verilen bağlantı çok değerlidir.

Aynı şekilde bu sayfalar sitemap.xml üzerinden de arama motoruna ayrıca gönderilmektedir.

Aşağıdaki resimde bir ürün sayfasındaki etiketler görünmektedir.

Bu etiketlere tıklandığında görünen sayfa aşağıdadır,

Açılan sayfada aynı etiketin kullanıldığı ürünler yer alır.

Etiket yönetiminin benzer uygulamaları farklı yazılımlarda kullanılmakla beraber, T-Soft eticaret sistemi bu yapının dünyadaki en esnek modelini yazılıma dahil etmiştir.

Aşağıdaki resimde yer alan Blok Yönetimi sayfasından etiket sayfalarının blok yerleşimleri düzenlenir, bu sayede çok özgün görünümler elde edilebilmektedir. Etiket sayfasına arama motorundan ulaşan ziyaretçilere, sayfaların değişik yerlerine konulabilecek farklı görseller ile mesaj verilebilir

Etiket bölümü lisansa tabidir. T-Soft live e-ticaret paketi ile beraber ücretsiz olarak ta verilmektedir.

Ürün detay sayfasında Etiket sekmesi tıklandığında, Etiket Ara kutucuğundan, o ürünle ilgili bir kelime yazılır, yazıldığı anda aşağı doğru bir pencere açılır ve Google arama motorunda eş zamanlı yapılan bir arama ile o ürünle en ilişkili kelimelerin Google tarafında görüldüğü belirlenir, kelimenin sağında yer alan artı ikonuna tıklanarak o kelime etiket listesine alınır.

Bu yardımcı araç sayesinde yazılım doğru kelimeleri önerir. Her bir üründe 12 etiket eklenebilmektedir.

Eklenen her bir etiketin, Arama motoru optimizasyonu için Başlık, Anahtar Kelime ve Tanım alanları da tek tek doldurulabilmektedir.

Yine Etiket Ürün Listesi Üst / Alt Vitrinini Yönet seçeneği tıklandığında da açılan sayfadan, o etiket sayfasının üstünde ve altında görülebilecek yazılar eklenir, böylece sayfa tamamen özgün ve benzersiz olmuş olur.

Her bir etiket sayfası www.alanadiniz.com/etiket şeklide bir adrese sahip olacağı için listelenmesi ve üst sıralarda görünmesi o kadar kolay ve etkili olacaktır.

T-Soft e-ticaret sistemi ile arama motorlarında üst sıralarda görünmenizi sağlayacak harika bir özellik daha geliştirilmiştir.

T-Soft e-ticaret ile zirvelerdeki yerinizi pekiştirin!

Yazan:
Konu: Arama Motorlarında Üst Sıralarda Görünmeyi Sağlayan Ürün Etiketleme Modülü Geliştirilmiştir
Açıklama: T-Soft e-ticaret sistemlerinde yeni bir yazılım geliştirmesi daha; Arama Motorlarında Üst Sıralarda Görünmeyi Sağlayan Ürün Etiketleme Modülü Geliştirilmiştir
Yazan: T-Soft Destek
02.10.2013