YAZILIM GÜNCELLEMELERİYAZILIM GÜNCELLEMELERİ
WebP Dosya Desteği Sağlanmıştır...

 
WebP Dosya Desteği Sağlanmıştır

 
  

T-Soft e-ticaret sistemlerinde yeni bir yazılım geliştirmesi daha; WebP Dosya Desteği Sağlanmıştır E-ticaret siteniz yeni özellikler ile daha da güçlü!

İnternet ortamındaki görsellim büyük bir çoğunluğunun JPEG olmasından yola çıkılarak Google tarafından geliştirilen WebP formatı, tıpkı JPEG gibi sıkıştırılmış bir görsel uzantısı. Aynı boyutta ve kalitedeki görsellerin, sabit diskte kapladığı alanı ciddi manada düşüren WebP, JPEG’e kıyasla %40 daha fazla sıkıştırma yapabiliyor.

Özellikle web ortamındaki görsellerin daha az yer kaplaması ve sayfaların görüntüleme hızının yükselmesi adına önemli bir adım olan WebP, özellikle mobil cihazların internet erişiminden öncelikli rol oynamaya başladığı günümüzde stratejik bir öneme sahip gibi görünüyor.

Bu noktada birkaç yıldır ciddi manada desteklenen WebP sonunda Google’ın kendi ürünlerinde de kullanılmaya başlandı. Chrome tarafından zaten bir süredir desteklenen bu uzantı, Google Play Store’da da kullanılmaya başlandı. Artık Android içerik mağazasında yer alan oyun ve uygulama görselleri, WebP olarak listeleniyor.

Yapılan geliştirme ile ürün resmi eklenirken, profesyonel resim ekleme bölümü kullanılarak WebP formatında resimler yüklenebilmektedir.

20.01.2016Tüm Güncel.
Yazan: Görevi: Destek Birimi Şirket:T-Soft E-Ticaret
Konu: WebP Dosya Desteği Sağlanmıştır
Açıklama: T-Soft e-ticaret sistemlerinde yeni bir yazılım geliştirmesi daha; WebP Dosya Desteği Sağlanmıştır
Yazan: T-Soft Destek 20.01.2016