Sürat Kargo Lojistik Entegrasyonu Geliştirilmiştir T-Soft e-ticaret
0

Gün

0

Saat

0

Dakika

0

Saniye

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sürat Kargo Lojistik Entegrasyonu Geliştirilmiştir

Sürat Kargo Lojistik Entegrasyonu Geliştirilmiştir

T-Soft e-ticaret sistemlerinde yeni bir yazılım geliştirmesi daha; Sürat Kargo Lojistik Entegrasyonu Geliştirilmiştir E-ticaret siteniz yeni özellikler ile daha da güçlü!

SÜRAT Kargo uçtan uca lojistik entegrasyonu sağlanmıştır.

T-Soft gelişmiş rest web servis teknolojisi ile entegrasyonlarda sınır tanımıyor. Türkiye e ticaret sektörünü web servis teknolojileri ile tanıştıran T-Soft, 10 yıla yakın web servis tecrübesi ile, olmaz denilenleri sıradan hale getiriyor.

Lojistik sektörünün günden güne geliştiği ülkemizde, müşteri beklentileri de aynı hızla artmaya devam etmekte. Müşteri artık ürünün aynı gün kargoya verilmesini istiyor, tüm kargo süreçlerinden haberdar olmak istiyor, hataya gecikmeye tahammülü yok. Bu kadar yüksek beklenti ise ancak uçtan uca entegrasyonlar ile mümkün olabilmekte.

T-Soft e-ticaret ve SÜRAT Kargo arasında gerçekleşen entegrasyon şu şekilde çalışmaktadır.

1 - E-ticaret sitesinde müşteri siparişini verir.
2 - Ürünler hazırlanır,
3 - E-ticaret sitesinde hazırlanan ürünler Kargo Hazır sürecine getirilir.
4 - Kargoya hazır siparişler, tek bir tıklama ile lojistik şirketine otomatik aktarılır.
5 - Aktarılan siparişler ile ilgili problem var ise, lojistik şirketi yanıt döner (Adres eksik vb.) Yok ise, lojistik şirketinden ürüne ait etiket otomatik olarak alınır ve ekrana getirilir
6 - Kargo etiketleri yazıcıdan çıkartılır ve kutulara bastırılır
7 - Müşteri bu esnada e-ticaret sitesine giriş yapıp kargo durumuna bakmak isterse Kargo Hazır olarak görür
8 - Kargo şirketi sistemine aktarılan ürünlerin adetine kadar görür ve aracını kutuları alacak personel sayısını ona göre ayarlayarak teslim almaya gelir (Kargo alınması için özel olarak lojistik şirketinin aranmasına gerek kalmayacaktır)
9 - Lojistik şirketi çalışanı, kutuları teslim aldıktan sonra, barkodları okutarak otomatik gönderilen adetler ile teslim alınanlar arasında fark olup olmadığını tespit eder ve ürünleri şubesine götürür
10- Şubede sevkiyatlar onaylandığında, ürün sevk durumu "Kargoya Verildi" olarak güncellenir, müşteri siteye girdiğinde de bu şekilde görür, e-ticaret sitesi yöneticisi de bu şekilde görür
11 - Müşteriye ürünün kargoya verildiğine dair bir e-posta ve SMS gönderilir. (SMS T-Soft üzerinden gönderilir,lojistik şirketine bunun karşılığında bir bedel ödenmez, T-Soft eticaret'e entegre SMS şirketleri ile çalışılabilir)
12 - Müşteri kargonun sevkiyat durumunu öğrenmek için, e-ticaret sitesi üye paneline girer, siparişlerim bölümünden bu bilgiyi görür, ayrıca lojistik şirketinin sitesine girip, largo takip numarasını yazmasına gerek bulunmamaktadır. Müşteri üye panelinden ürün teslim olana kadar takibini gerçekleştirir.
13 - Üye menüsüne girmek istemeyen ve e-ticaret sitesini arayıp bilgi almak isteyen müşterilere panelden kolaylıkla kargo durumu ile ilgili bilgi verilerek, müşteri küstürülmemiş olur ve e-ticaret sitesinin yaptığı işe ne kadar hakim olduğu ortaya çıkar.
14 - Sipariş teslim edildiğinde, otomatik olarak bu bilgi lojistik şirketinden alınır ve müşteriye teslim edildiğine dair bir e-posta ve SMS gönderilir. Müşteri ürün gerçekten teslim edildiğinde, e-ticaret sitesinden de "İyi Günlerde Kullanın" konulu bir e-posta ve SMS aldığında çok mutlu olur, doğru bir e-ticaret sitesi ile çalıştığı bilinç altına yerleşir. Sipariş süreci "Teslim Edildi" olarak otomatik güncellenir.
15 - E-ticaret sitesi yöneticisi T-Soft e-ticaret sistemlerini tercih ettiği için ne kadar doğru bir seçim yaptığını tekrar ve tekrar hatırlar. Çünkü bu sayede;
a - Personel maliyetleri azalır.
b - Hatalı işlemlerin önüne geçilir.
c - Müşteri memnuniyeti artar.
d - Lojistik şirketinin de iş yükü azaltıldığı için daha rekabetçi fiyatlar alınabilir.

Çok şanlısınız çünkü sizin e-ticaretten daha çok kazanmanız, e-ticareti daha kolay yapmanız için çalışan 50 kişilik bir yazılım ekibiniz var.

Çok şanslısınız çünkü siz bu güzellikleri yaşarken, rakipleriniz hayal bile edemiyor.

T-Soft ile altyapınız güvende, siz işinizi geliştirmeye odaklanın

Yazan:
Konu: Sürat Kargo Lojistik Entegrasyonu Geliştirilmiştir
Açıklama: T-Soft e-ticaret sistemlerinde yeni bir yazılım geliştirmesi daha; Sürat Kargo Lojistik Entegrasyonu Geliştirilmiştir
Yazan: T-Soft Destek
24.10.2014