Sipariş Tutar Komisyon Oranı Hesaplamasında Farklı Durumlar İçin Ayar Seçeneği Oluşturulmuştur T-Soft e-ticaret
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sipariş Tutar Komisyon Oranı Hesaplamasında Farklı Durumlar İçin Ayar Seçeneği Oluşturulmuştur

Sipariş Tutar Komisyon Oranı Hesaplamasında Farklı Durumlar İçin Ayar Seçeneği Oluşturulmuştur

T-Soft e-ticaret sistemlerinde yeni bir yazılım geliştirmesi daha; Sipariş Tutar Komisyon Oranı Hesaplamasında Farklı Durumlar İçin Ayar Seçeneği Oluşturulmuştur E-ticaret siteniz yeni özellikler ile daha da güçlü!

E-ticaret sitelerinde sipariş tutarı hesaplanırken, eğer bir taksitli alışveriş söz konusu ve bu alışveriş için bir komisyon bedeli alınıyorsa iki farklı hesaplama ihtimali ortaya çıkmaktadır.

Örnek olarak, müşterinin sipariş tutarın 100 TL olmakta ve ek olarak 20 TL kargo bedeli bulunmakta ise, Bonus karta 6 taksit ile satış yapıldığı durumda %10 komisyon alınıyorsa,

Birinci seçenekte 100 TL + 20 TL = 120 TL tutar üzerine %10 komisyon alınmakta, ve sipariş tutarı 132 TL olmaktadır.

İkinci seçenekte 100 TL + 20 TL = 120 TL tutar üzerine, sadece ürün bedeli olan 100 TL'nin %10 komisyonu alınmakta ve fatura tutarı 130 TL olmaktadır.

Fark kargo tutarı dahil olan rakam veya sadece ürün bedeli olan tutar üzerinden komisyon hesaplaması yapılması ile ilgilidir.

Standart olarak birinci seçenekteki ayar aktiftir, isteğe bağlı olarak ikinci seçenekteki gibi bir hesaplama yapılabilmesi için bir ayar geliştirilmiştir.

Ayarlar / Genel Ayarlar bölümünde Ödeme Seçenekleri ayarında Kargo Tutarını Kredi Kartı Komisyon Oranına Dahil Etme ayarından düzenleme yapılabilmektedir.

Yazan:
Konu: Sipariş Tutar Komisyon Oranı Hesaplamasında Farklı Durumlar İçin Ayar Seçeneği Oluşturulmuştur
Açıklama: T-Soft e-ticaret sistemlerinde yeni bir yazılım geliştirmesi daha; Sipariş Tutar Komisyon Oranı Hesaplamasında Farklı Durumlar İçin Ayar Seçeneği Oluşturulmuştur
Yazan: T-Soft Destek
27.05.2015