Sipariş Onay Sayfalarında Sadeleştirme Seçenekleri Eklenmiştir T-Soft e-ticaret
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sipariş Onay Sayfalarında Sadeleştirme Seçenekleri Eklenmiştir

Sipariş Onay Sayfalarında Sadeleştirme Seçenekleri Eklenmiştir

T-Soft e-ticaret sistemlerinde yeni bir yazılım geliştirmesi daha; Sipariş Onay Sayfalarında Sadeleştirme Seçenekleri Eklenmiştir E-ticaret siteniz yeni özellikler ile daha da güçlü!

E-ticaret sitelerinin satın alma süreçleri müşterileri bilgilendirmeli ve kafasını karıştırmamalıdır.

T-Soft e ticaret sistemi sepetten sonra satın alma işlemi başlatıldığı andan itibaren,

ilk sayfada müşteriden adres bilgisini almakta, ikinci sayfada, ödeme tercihini belirlemesini istemekte, onay sayfasında da, işlemi tamamlatmaktadır.

Gelişen zamanla farklı durumlarda meydana gelen ihtiyaçlar için, sipariş onay sayfasında düzenlemeler yapılmıştır.

Aşağıda resimde görülen sayfa, onay sayfasıdır, bu sayfada ilk önce özet bilgi bölümünde, müşteriye siparişi tamamlamak üzere olduğu bildirilmekte, fatura ve teslimat bilgileri bölümünde müşteriden ürünün sevk edileceği adresi tekrar kontrol etmesi istenmekte, sepetteki ürünler bölümünde satın aldığı ürünler ve fiyatları gözden geçirmesi istenmekte, Satış sözleşmesi bölümünde de sözleşme okutulmakta ve işlem tamamlanmaktadır.

Onay sayfasının teknik yeterlilik noktasında olması gereken bu bilgi ekranı, nihai tüketici tarafından karmaşık bulunabilmekte ve bu konuda tarafımıza e-ticaret siteleri tarafından eleştiriler iletilmekte idi.

Yapılan düzenleme ile, belirtilen bu bölümlerin her birisi ayrı ayrı ayar seçeneklerine bağlanmış ve pasif edildiklerinde, sipariş onay sayfasında sadece kredi kartı numarası girerek, işlemi sonuçlandırma sadeliğine gelinebilmektedir.

Ayarlar / Genel Ayarlar bölümünde Sepet ve Sipariş Sayfaları ayarlarında, bu seçeneklerin her biri ayrı ayrı belirtilmiştir.

Her proje kendi ihtiyaçlarına göre bunları düzenleyebilecektir.

Satış sözleşmesi ayarlardan pasif edilebilmek ile beraber, bir zorunluluktur ve müşterinin sözleşmeyi okuyup kabul etmesi gerekmektedir, e-ticaret sitesi yönetici panelinde bu sözleşmelerde saklanmakta ve siparişlerim bölümünden erişilebilmektedir.

Diğer taraftan bazı projelerde, sabit bir portföye satış yapma durumu, zaten böyle bir durum gerekmeyen bayi ağına satış yapma durumu, ve benzeri yaklaşımlar ile, sipariş tamamlamayı kolaylaştırmak adına bu bölümün de kaldırılması istenebilmektedir.

Yapılan geliştirmeler ile, insiyatif e-ticaret sitesi yöneticisine bırakılarak, istediği düzenlemeyi yapması sağlanmıştır. Yazılım standart olarak, ön tanımlı satış sözleşmeli olarak kurulmakta, pasif edilmesi tercihe bağlı olmaktadır.

Diğer Özet Bilgi, Teslimat Bilgileri, Sepet Bilgileri ayarları ise, güncel sürümlerde varsayılan pasif olarak düzenlenmiştir, bu bölümlerin müşteri tarafından görülmesini isteyen müşterilerimiz, ayarlar bölümünden güncel sürümde düzenleme yapmaları gerekmektedir.

T-Soft eticaret sistemleri ile yenilenmeye devam edin

Yazan:
Konu: Sipariş Onay Sayfalarında Sadeleştirme Seçenekleri Eklenmiştir
Açıklama: T-Soft e-ticaret sistemlerinde yeni bir yazılım geliştirmesi daha; Sipariş Onay Sayfalarında Sadeleştirme Seçenekleri Eklenmiştir
Yazan: T-Soft Destek
17.04.2014