Rest Web Servisleri Hizmetinizde - Özgürlüğün Keyfini Çıkarın T-Soft e-ticaret
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Rest Web Servisleri Hizmetinizde - Özgürlüğün Keyfini Çıkarın

Rest Web Servisleri Hizmetinizde - Özgürlüğün Keyfini Çıkarın

T-Soft e-ticaret sistemlerinde yeni bir yazılım geliştirmesi daha; Rest Web Servisleri Hizmetinizde - Özgürlüğün Keyfini Çıkarın E-ticaret siteniz yeni özellikler ile daha da güçlü!

T-Soft e ticaret sistemleri, yazılım geliştirme serüveninin 12. yılına girerken, bir ürün olmaktan çıkarak bir platform haline geliyor.

Sadece ülkemizde değil, dünyada geçerli bir platform olmanın tüm gereklilikleri bir bir yerine getirilerek, 12 yıl önce çakan bir kıvılcımın, yarın e ticaret dünyasını aydınlatan bir güneş olmasının kapıları aralanıyor.

T-Soft e-ticaret platformu olarak Rest web servislerini duyuruyoruz.

En gelişmiş web servis mimarisi ile rekoru bizde olan esneklik sınırlarınızı çok daha artırıyoruz.

T-Soft ile yapılabilecekleri artık saymak imkansızlaşıyor.

E-Ticaret pazarının kendine güvenen yazılımcılarına sesleniyoruz, T-Soft Geliştirici Merkezinde yerinizi alın, servislerinizi geliştirin, dünyanın dört bir yanında, her dilden yüzlerce proje için hizmet üretin, siz kazanın, e-ticaret sitelerine kazandırın. 3.parti uygulamalar ile çözümlerinizi e-ticaret pazarı ile buluşturun. Türkiye'nin en seçkin markalarının aralarında bulunduğu 2000'e yakın e-ticaret sitesinin büyümesine katkı sağlayın, siz de kazanın.

T-Soft rest web servislerine güncel versiyona sahip müşterilerimiz webservice.tsoft.com.tr/rest1/console adresinden erişebilirler.

Tüm güvenlik ve kontrol mekanizmalarının en üst seviyede tutulduğu mimari ile, sınırsız sayıda kullanıcı açılarak, her kullanıcı için, her metot ayrı ayrı yetkilendirilebilir.

Yönetim panelinde Ayarlar / Kullanıcı Yönetimi / Web Servis Kullanıcıları bölümünden, kullanıcı oluşturma ve yetkilendirme işlemleri yapılmaktadır.

E-ticaret yönetici panelinde yer alan kullanıcı yetkilendirme ekranı;

Web üzerinde canlı test ortamında, zengin dökümantasyon imkanı ile, tüm işlemlere ait sonuçlar kolayca görüntülenmekte ve yazılım geliştirme çok daha kolay hale gelmektedir.

T-Soft web servis konsolu, ilk aşamada Türkçe, İngilizce ve Azerice olarak yazılım geliştiricilerin hizmetinde olacaktır.

Çok yakında T-Soft Geliştirici Merkezi üzerinden 3.parti servisleri müşterilerimizin bilgisine açıyor olacağız.

Önceki yıllardan bu yana müşterilerimize sunduğumuz SOAP eski servis mimarileri kullanıma açık kalacak fakat geliştirilmeyecektir.

Hayat tercihlerle yaşanır. T-Soft e-ticaret platformunu seçerek, iş hayatınızda bir kez daha, doğru tercihte bulunduğunuz için sizi tebrik ediyoruz. Sizin değerinizi bilerek, en iyisini hak ettiğinizi düşünerek yazılımımızı geliştirmeye de aralıksız devam ediyoruz.

Konsol üzerinden daha önce oluşturulmuş olan kullanıcı bilgisi ile giriş yapılır.

Giriş onaylanmış ise, Auth bölümünden token bilgisine ulaşılabilir. Oturum süresi bitene kadar token geçerli olacaktır.

Ekranın sol bölümünde yer alan siyah çubuk üzerinden sınıflara ve metotlara ulaşılır.

Bir metot seçldikten sonra, o metod ile ilgili yapılmak istenen işlemler için bilgi form alanına girilir.

Gerçek ortamda verinin post edilecek adres URL kısmında görünmektedir.

İstenirse GET ile de işlem yapılabilecektir, TYPE alanından seçilerek görülebilir.

Veri hazırlandıktan sonra SEND ile gönderilir.

Gelen cevaba bakmak için ekranın altında yer alan gri alana tıklanır. Burada Request ve Response verileri bulunmaktadır.

Response bölümünden yapılan işlem ile ilgili sonuç alınır. Ekrandaki örnekte, yeni bir müşteri oluşturulmak istenmiş fakat müşteriye kod atanmadığı için işlem başarısız olmuştur.

Response alanında bu cevap görülmektedir. Bu sayede gerçek ortamda yapılan işlem ile ilgili bir hata alınıp alınmadığı da kolayca test edilebilecektir.

Aynı şekilde Request alanından da gönderilmiş olan Array değeri görülmektedir.

Yazan:
Konu: Rest Web Servisleri Hizmetinizde - Özgürlüğün Keyfini Çıkarın
Açıklama: T-Soft e-ticaret sistemlerinde yeni bir yazılım geliştirmesi daha; Rest Web Servisleri Hizmetinizde - Özgürlüğün Keyfini Çıkarın
Yazan: T-Soft Destek
12.03.2014