Provizyon Raporlarında Kredi Kartının 10 Haneli Loglanması İçin Ayar Geliştirilmiştir T-Soft e-ticaret
0

Gün

0

Saat

0

Dakika

0

Saniye

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Provizyon Raporlarında Kredi Kartının 10 Haneli Loglanması İçin Ayar Geliştirilmiştir

Provizyon Raporlarında Kredi Kartının 10 Haneli Loglanması İçin Ayar Geliştirilmiştir

T-Soft e-ticaret sistemlerinde yeni bir yazılım geliştirmesi daha; Provizyon Raporlarında Kredi Kartının 10 Haneli Loglanması İçin Ayar Geliştirilmiştir E-ticaret siteniz yeni özellikler ile daha da güçlü!

E-ticaret sitelerinde yapılan alışverişlerde, müşteri bilgileri sistemde saklanmamakta, sadece işlem takibi açısından yeterli düzeyde bilgi log amaçlı tutulmaktadır.

Bu bilgiler, Sipariş / Ödeme Seçenekler bölümü içerisinde Provizyon Raporları sayfalarında görünmektedir. Bazı hukuki durumlarda, emniyet birimleri tarafından bilgi istendiğinde bu bölümden provizyon raporları ve loglar alınarak muhataplarına iletilmektedir.

Standart olarak T-Soft e-ticaret sisteminde, bu bilgiler kredi kartının ilk 2 ve son 2 karakteri olarak saklanmaktadır, kayıtta bilgi şu şekildedir: 45************66

16 haneli kart bilgisinin sadece 4 hanesi loglanmakta olduğundan, bu bilgiler ele geçirilse bile, 999.999.999.999 ihtimalle veri ancak tespit edilebilecektir.

Ayarlar / Genel Ayarlar bölümünde Ödeme Seçenekleri ayarında Kredi Kartı Numarası İlk 6 Son 4 Hane Saklansın alanından aktifleştirilen bir ayar ile, tutulan bu bilgilerde karakter sayısı 10 haneye çıkarılmaktadır.

Bu ayar aktif edildiğinde, 999.999 ihtimalle veri tespit edilebilecektir. Kartın ilk 6 hanesi üzerinden muhasebe sistemlerinde kart tanımlaması yapan veya farklı sebeplerden bu bilginin muhafaza edilmesini isteyen projelerde bu ayar aktif edilebilecektir.

Bu ayar aktif edildiğinde geriye doğru veri oluşturmaz, ancak sonraki alışverişlerdeki bilgiler tutulabilir.

Yazan:
Konu: Provizyon Raporlarında Kredi Kartının 10 Haneli Loglanması İçin Ayar Geliştirilmiştir
Açıklama: T-Soft e-ticaret sistemlerinde yeni bir yazılım geliştirmesi daha; Provizyon Raporlarında Kredi Kartının 10 Haneli Loglanması İçin Ayar Geliştirilmiştir
Yazan: T-Soft Destek
25.05.2015