Kargo Bedelini Komisyon Oranına Dahil Etmeme Ayarı Geliştirilmiştir T-Soft e-ticaret
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Kargo Bedelini Komisyon Oranına Dahil Etmeme Ayarı Geliştirilmiştir

Kargo Bedelini Komisyon Oranına Dahil Etmeme Ayarı Geliştirilmiştir

T-Soft e-ticaret sistemlerinde yeni bir yazılım geliştirmesi daha; Kargo Bedelini Komisyon Oranına Dahil Etmeme Ayarı Geliştirilmiştir E-ticaret siteniz yeni özellikler ile daha da güçlü!

E-ticaret sitelerinde normal şartlarda, kredi kartı taksitlendirmelerinde komisyon uygulanan durumlarda, kargo ücreti dahil toplam sipariş bedeli üzerinden hesaplama yapılarak komisyon tutarı eklenmektedir.

Yapılan geliştirme ile bir ayar seçeneği eklenmiş. Bu ayarla istenildiği zaman kargo tutarı hariç tutularak, komisyon tutarı eklenebilecektir.

Bir örnek vermek gerekirse, 80 TL sepet toplamı olan bir siparişin 20 TL kargo ücreti bulunmakta ve kredi kartına 6 taksit komisyon oranı %10 ise,

Kredi kartı ile 6 taksitli yapılan bir satışta, 80 TL + 20 TL =100 TL sipariş tutarına %10 komisyon eklenerek toplam tutar 110 TL olarak hesaplanır ve müşteriden bu ücret çekilir.

Ancak bu ayar aktif edildiğinde hesaplama şu şekilde olacaktır. 80 TL sipariş tutarı + %10 komisyon bedeli (8 TL) = 88 TL + kargo bedeli olmak üzere, toplam 108 TL çekim yapılır.

E-ticaret sitesinin müşteriden daha az ücret almasına sebep olan bu ayar, perakende mağazacılık yapan işletmelerde tercih edilmektedir. Bu sayede ürün değişim ve iade işlemlerini mağazalarda yaptıklarında, mağaza fiyatları ile tutarsızlık olmamaktadır.

Ayara ulaşmak için Ayarlar / Genel Ayarlar / Ödeme Seçenekleri ayarlarında Kargo Tutarını Kredi Kartı Komisyon Oranına Dahil Etme başlığından ulaşılabilir.

Yazan:
Konu: Kargo Bedelini Komisyon Oranına Dahil Etmeme Ayarı Geliştirilmiştir
Açıklama: T-Soft e-ticaret sistemlerinde yeni bir yazılım geliştirmesi daha; Kargo Bedelini Komisyon Oranına Dahil Etmeme Ayarı Geliştirilmiştir
Yazan: T-Soft Destek
15.10.2015