Çoklu Dil Ziyaretçi Tanıma Varsayılan Dil ve Para Birimi Belirleme T-Soft e-ticaret
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Çoklu Dil Ziyaretçi Tanıma Varsayılan Dil ve Para Birimi Belirleme

Çoklu Dil Ziyaretçi Tanıma Varsayılan Dil ve Para Birimi Belirleme

T-Soft e-ticaret sistemlerinde yeni bir yazılım geliştirmesi daha; Çoklu Dil Ziyaretçi Tanıma Varsayılan Dil ve Para Birimi Belirleme E-ticaret siteniz yeni özellikler ile daha da güçlü!

Günlük hayatta bir mağazaya giren müşterinin, ilk izlenimi çok değerlidir, o izlenim müşterinin mağazadan hemen geri çıkmasına sebep olabilir, veya alışveriş yapma algısını güçlendirebilir. E-ticaret siteleri de böyledir, hatta e-ticaret için bu konu daha da önemlidir. Fiziksel mağazalarda bir satış temsilcisi geriye doğru giden müşteriyi bir hamle ile mağazaya geri çekmeyi başarabilir ancak e-ticarette bu mümkün değildir.

Ziyaretçi tanıma özelliği sayesinde, müşterinin bilgisayarında en çok hangi dil tercihindeki siteleri ziyaret ettiği tespit edilir. Bu tespite göre sitenin açılacağı dil seçeneği ve para birimi tercihii belirlenir. Müşteri e-ticaret sitesine girdiği anda, kendine uygun dil ve para birimi seçeneği ile site açılır. Müşteri eğer farklı bir dil seçeneğinde sayfayı görmek isterse, kendisi sonradan bu değişikliği yapabilir, aynı şekilde sonradan para birimini değiştirmek isterse değiştirebilir.

E-ticaret sitesi global olarak yayın yapsa bile, ziyaretçiler sanki kendi dil ve para birimlerinde karşılandıkları için, siteye olan aidiyetleri güçlenecek ve alışveriş yapma sıklıkları da artacaktır. Elbette müşterinin tek önemsediği açılış dili ve para birimi olmayacaktır ancak müşteriye sağlanan hiç bir kolaylık boşa gitmeyecektir.

Kural Tanımlayabilme İmkanı

Müşterilerin dil terihlerine göre, e-ticaret sitesinin hizmet verdiği dil seçenekleri ve para birimleri arasından kurallar oluşturulur. Açılış dili ve para birimi bu kurallar dahilinde belirlenir.

Bir örnek ile ifade edersek;

E-ticaret sitesi, Türkçe, Arapça, İngilizce ve Almanca dil seçeneği ile hizmet veriyorsa, sitede kullanılan para birimleri ise, TL, RİYAL ve USD ise.
E-ticaret sitesi yöneticisi aşağıdaki şekilde kurallar tanımlasın;

- Müşterinin tespit edilen en çok kulllandığı dil : İngilizce ise site İngilizce açılsın, ön tanımlı para birimi USD olsun.
- Dil Frasızca ise site Almanca açılsın, ön tanımlı para birimi USD olsun.
- Dil Yunanca ise site İngilizce açılsın, ön tanımlı para birimi USD olsun.
- Dil Farsça ise site Farsça açılsın, ön tanımlı para birimi RİYAL olsun.
- Dil Rusça ise site Türkçe açılsın, ön tanımlı para birimi USD olsun.

Bu kuralllar dahilinde, her dl için, karşılama dili ve açılış para birimi otomarik olarak müşteriyi karşılayacaktır.

Çoklu dil lisansı olan müşterilerimiz bu özellikten faydalanabilmektedirler.

Ayarlar / Dil Yönetimi / Dil Dosyası Seçimi bölümünden Otomatik Varsayılan Dil Ayarla başlığından tanımlamalar yapılabilmektedir.

Yazan:
Konu: Çoklu Dil Ziyaretçi Tanıma Varsayılan Dil ve Para Birimi Belirleme
Açıklama: T-Soft e-ticaret sistemlerinde yeni bir yazılım geliştirmesi daha; Çoklu Dil Ziyaretçi Tanıma Varsayılan Dil ve Para Birimi Belirleme
Yazan: T-Soft Destek
30.03.2016