Temsilci / Plasiyer Modülü T-Soft e-ticaret
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Temsilci / Plasiyer Modülü

Ücreti: $Datam[SatisFiyati] TL + KDV


Plasiyer, Temsilci modülü,  e-ticaret sitesinin müşterilerinin belirli portföy yöneticileri tarafından yönetilebilmesine,  her temsilcinin eticaret sitesinde sadece kendi müşterilerini görebilmelerine imkan tanımaktadır.

Daha çok B2B e-ticarette tercih edilen özellik sayesinde temsilcilerin tüm üye bilgilerine erişimi engellenmekte, temsilcilerin kendi müşterileri adına sisteme sipariş girebilmelerine imkan tanınmakta,

temsilcilerin sadece kendi müşterilerinin siparişlerini görebilmeleri sağlanmakta, bu sayede, başka üyelerin siparişlerini de görmemeleri sağlanmaktadır.

Plasiyer / Temsilci modülü  standart olarak paketler ile beraber gelmemekte, modül olarak ayrıca satın alınabilmektedir.

Modül lisansı aktif ise,

Öncelikle temsilciler için e ticaret sitesi yönetici panelinde bir kullanıcı grubu oluşturulmalıdır.

Farklı temsilcilere farklı yetkiler verebilmek için birden fazla kullanıcı grubu da oluşturulabilir.

Her bir temsilci için bir kullanıcı kaydı oluşturulmalıdır.  Bu kullanıcılar yönetim paneli kullanıcılarıdır.   Ayarlar / Kullanıcı Yönetimi / Kullanıcılar  bölümünden oluşturulabilecektir.

Kullanıcılar oluşturulurken belirlenen e-posta adresleri ve parolalar ile, temsilciler  eticaret sitesinde alanadiniz.com/Y adresinden giriş yapabileceklerdir.

 

Temsilcilerin hangi sayfaları kullanabileceğinin yetkilendirmesi için,  Ayarlar / Kullanıcı Yönetimi / Kullanıcı Yetkilendirme bölümü kullanılır.

Temsilci modelinin aktif olması için,  ilgili temsilcide resimde görüldüğü gibi,  Üye Temsilci yetkisi aktif olmalıdır.

Aşağıda yer alan örnekte temsilciye sadece üyeleri görebilme ve siparişleri görebilme yetkisi tanımlanmıştır.

 

Temsilcilerin kendi portföyündeki üyeleri belirlemek için, Üyeler bölümünde, ilgili üye düzenlenerek,  Ek Bilgileri sekmesinde üyenin temsilcisi seçilmelidir.

Buradaki seçim kutusunda, e-ticaret sitesinin tüm yöneticileri gelecektir. İstenilen kullanıcı seçilir.

 

Herhangi bir üye sipariş verdiğinde,  temsilci yönetim panelinde bu üye kendi portföyünde bir üye ise görebilecek, değilse görmeyecektir.

Aşağıda yer alan görüntüde Serkan Mimaroğlu isimli müşterinin temsilcinin siparişler sayfasında bulunduğu görülmektedir.

Aslında başka siparişler de olmasına rağmen, temsilcinin portföyünde olmadığı için görememektedir.

Temsilci modelinde olmayan başka yönetici paneli kullanıcıları ise,  tüm siparişleri görebilmekte,  her bir siparişin  temsilcilerini de isterlerse görebilmektedirler,

Temsilci bilgileri eğer bir ticari yazılım entegrasyonu varsa, entegrasyon ile ticari yazılıma da aktarılabilmekte ve tüm süreçler entegre tamamlanabilmektedir.

Yazan:
31.05.2014