Responsive Arayüz Tasarımı ve Uygulama (3 Sayfa) T-Soft e-ticaret
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Responsive Arayüz Tasarımı ve Uygulama (3 Sayfa)

Ücreti: $Datam[SatisFiyati] TL + KDV


Aynı yazılımda hem masaüstü, hem de mobil görünümün ortak çalıştığı responsive sitelere özel olarak yapılan ara yüz tasarımı ve uygulama çalışması üç aşamadan oluşmaktadır. Yapılan çalışmalarda, he masaüstü erişim, hem de mobil erişim için çalışma yapılmaktadır.

1. Görsel Tasarımın Yapılması

Tasarım çalışması yapılmadan önce müşteriden yazılı veya sözlü olarak beklentileri alınır. Alınan bilgi doğrultusunda 15 iş günü içerisinde tasarım çalışması müşterinin beğenisine sunulur. Müşteri çalışmayı beğenmez ise, çalışma en fazla 3 kere revize edilir. Çalışma onaylandıktan sonra, ikinci aşamaya geçilir. Tasarımlar yapılırken, 1 adet slider içeriği ve banner alanları için yapılan tasarımlar örnek çalışmalardır. Eğer müşteri bu süreçte gerçek içerikleri verirse, bu çalışmaları çalışmayı canlıya aldığında da kullanabilir. Sitenin sürekli değişen bu alanlarının tekrar çalışılması hizmet kapsamında değildir.

2. Tasarımın Yazılıma Uygulanması

Onaylanan tasarım bölümlere ayrılır, HTML ve CSS teknolojileri ile SEO uyumlu olarak mümkün olduğu kadar eski tablolama kodları kullanılmadan DIV yapısı ile yazılıma entegre edilir. Bu çalışma 20 iş günü sürmektedir.

3. Tasarımın Müşterinin Onayına Sunulması

Tamamlanan çalışma, müşteriye yazılı olarak bildirilir ve çalışmayı kontrol etmesi rica edilir. Bu süreçten sonra müşteri tasarımda bir revize talep edemez, çünkü kodlaması tamamlanmış çalışmada tasarım revizesi, en başa dönmeye sebep olacaktır. Ancak onaylanmış tasarımda olan fakat yazılıma uygulanmamış durumlarda, müşterinin talebi ile çalışmada düzeltme yapılır.
Üçüncü aşama müşterinin 20 gün çalışma ile ilgili düzeltme isteme hakkı bulunmaktadır. Bu süre sonrasında çalışma dosyaları kaldırılıp, yeni projelere başlanacağı için, tekrar geriye dönme zaman israfına sebep olacak ve şirketimizin hizmet kalitesini düşürecektir.
Hizmet modelimiz müşterilerimize sürekli olarak hizmet vermek üzerine olduğu için böyle durumlarda, hizmet alan kendi aldığı hizmeti farkında olmadan aksatmış olacaktır.
 
T-Soft e-ticaret sistemi, referanslarından da anlaşılacağı üzere, şık tasarımlı projeleri ile, en beğenilen e-ticaret sitelerini alt yapı sağlayıcısı olarak hizmet vermektedir.

Özel Arayüz Tasarımı kapsamında, yapılacak görsel çalışmalar aşağıdaki başlıkları içermektedir.


Ana Sayfa Tasarımı

Ana sayfa ziyaretçiyi karşılayan sayfadır. Bu sayfa bir bütün olarak yazılım altyapısına uygun biçimde tasarlanır. Yapılabilecek çalışmanın esnekliği konusunda referanslar incelenebilir.


Kategori Sayfası Tasarımı

Herhangi bir kategori tıklandığında açılan sayfanın tasarımıdır. Sayfa tamamen ürünler ile kaplı olabilir, sayfanın sağ veya sol bölümünde, bilgilendirme ve reklam alanları olabilir, veya farklı seçenekler sunulabilir.


Header - Footer Tasarımı

E-Ticaret sitesinin tüm sayfalarında geçerli olan, üst ve alt bölümlerin tasarımlarının yapılmasıdır.


Blok Başlıkları Tasarımı

E-Ticaret sitesinde sayfaların solunda veya sağında bulunan alanları kapsayan, T-Soft e-ticaret sisteminde blok olarak adlandırılan kutucukların tasarımlarının yapılmasıdır. Tüm bloklar aynı tasarımda olmaktadır. Yapılan tasarım tüm bloklarda aynı görselde uyum içinde olacaktır.Ürün Detay Sayfası Tasarımı

Herhangi bir ürünün detayına tıklandığında, ürün ile ilgili detaylı bilgilerin sunulduğu sayfanın tasarımıdır. Çok farklı ürün sunumları ziyaretçilerin satın alma kararlarında etkili olmaktadır. Fiyatın çok dikkat çekici yazılması, Sepete ekleme butonunu özel bir görselde çalışılması gibi çalışmalar sayfada ayrı bir hava oluşturacaktır.

Yazan:
13.05.2016