E Ticaret Entegrasyonları EBEBEK
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Bebek ihtiyaçlarına yönelik ilk online mağaza: e-bebek.com

Bebek.com, bebek bekleyen ve bebeği olan kişilerin her türlü ihtiyacını karşılamaya yönelik kurulmuş bir site olarak, bebek bakımında ihtiyaç duyulan ürünlerin en zahmetsiz şekilde, pratik ve uygun koşullarda temin edilmesine yönelik çözümü sunma düşüncesiyle e-bebek.com'u geliştirdi. e-bebek.com, 2001 yılı Eylül ayında hizmete açıldı.

Hedef kitlesi olan anne/baba adayları ve anne/babaların tüm ihtiyaçlara cevap veren, ürün ve markalarda çeşitlilik sunan, kolay bulunamayan ürünleri temin eden, hızlı teslimat sağlayan e-bebek.com, kuruluşundan bu yana satış odaklı değil “ürün rehberliğine” odaklı “aile dostluğu” anlayışını benimser. Sektöründe birçok ilke imza atan e-bebek'in felsefesi de “bebekoloji”dir.

Bebekoloji manifestosu…

Doğum öncesinden başlayan bu zahmetli ama bir o kadar da heyecan verici süreçte; anne ve babalara sadece ürün değil, bilgi birikimi ve tecrübesini de sunar. Bebek sahibi olan ailelerin tek ihtiyacının, bebeğin fiziksel gereksinimleri olmadığını bilir. Bebeklerin ve ailelerin mutluluğu için her şeyi en ince detayına kadar düşünür.

Bu amaçla e-bebek’lerde çalışanlara satış danışmanı ya da müşteri temsilcisi demeyi tercih etmez. Onları sadece satış yapan kişiler olarak görmez. Uzmanlıklarını ve ilgilerini paylaşan birer bebekologlar olarak görür.

Anneler, babalar, amcalar, teyzeler, büyükanneler ve büyükbabalar, komşular, arkadaşlar kısaca e-bebek’leri ziyaret edip bebekologlarımıza bir şeyler danışan herkesi de “bebeveyn” olarak tanımlar.

ebebek mağazaları…

e-bebek, dünya çapında az rastlanan bir iş modelini (Click to Brick) başarıyla uygulamıştır. İlk olarak e-ticaret ile başladığı iş modelini ve hizmet anlayışını 2005 yılı başında fiziki mağazacılığa adım atarak başarı ile devam ettirdi. e-bebek; İstanbul'da Çamlıca, Kızıltoprak, Forum AVM, Maslak Noramin İş Merkezi, VIA/Port AVM, Torium AVM, Palladium AVM, Marmara Forum, UpCity, BuYaka AVM, Trump Towers mağazalarının yanı sıra, Ankara, Bursa, İzmir Karşıyaka, Gebze Center, İzmit Ncity AVM, Balıkesir Yaylada AVM, Gaziantep, Antalya, Adana M1, Bolu Highway AVM ve Samsun Lovelet AVM'de olmak üzere toplam 11 ilde toplam 23 fiziksel mağazasıyla hizmetlerini başarı ile sürdürmektedir.