Sürat Kargo ön ödemeli kargo ile düşük gönderim ücretlerine imkan sağlıyor T-Soft e-ticaret
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sürat Kargo ön ödemeli kargo ile düşük gönderim ücretlerine imkan sağlıyor

E-ticaret siteleri için,  en önemli giderlerden birisi kredi kartı komisyon gideri diğeri ise lojistik gideri olmakta.  Her iki giderde büyük projelerde geniş imkanlardan dolayı çok daha az olduğu için, küçük e-ticaret girişimlerinin rekabet etmesi çok zor olmakta.

Günde 300 gönderi yapan bir e-ticaret projesi, her  bir kargo gönderiminde 2 tl  düşük maliyet sağladığında ayda 18000 TL gibi bir kar meydana geliyor.

Kargo maliyeti birebir müşteriye yansıtıldığında, müşteri alışveriş yapmayı tercih etmediği için, mecburen bir kısmı e-ticaret sitesi tarafından finanse ediliyor, bu seferde ürün karlılığı kalmıyor.

Her yeni açılan e-ticaret sitesi için de lojistik şirketleri, projenin başlangıç gönderimi olmadığı için, standart liste fiyatlarını sunmakta ve bir kısır döngü meydana gelmektedir.  İşlerin artması için düşük lojistik maliyetine ihtiyaç var,  düşük maliyetle kargo gönderebilmek için de işlerin artmasına ihtiyaç var!

Yakın zamanda Sürat Kargo e ticaret siteleri için farklı bir ürün çıkartarak, rakiplerinin bir adım önüne geçti.  Benzer çalışmaların diğer lojistik şirketlerinde de yapılabileceğini ümit ediyor ve bu rekabetin eticaret girişimlerinin önünü açmasını ümit ediyoruz. 

Sürat Kargo'nun ürününün adı ön ödemeli kargo,  müşteri önden parasını ödeyerek farklı ürünlerden birisini alıyor,  ne kadar fazla para ödenirse  o kadar uygun fiyatla ürün gönderilmiş oluyor.  En yüksek paketin fiyatı 3.000 TL.   Bu para önden ödenerek ürün satın alınıyor.  Sonra her gönderimden ücret düşülmeye başlıyor.  Örneğin bu pakette  en çok kullanılan ebat olan 2-5 desi aralığı 5 TL + KDV maliyetli olmakta.

Bu ürün satın alındığında, adrese bir sözleşme geliyor ve hızlıca anlaşma sağlanmış oluyor.

Bu farklı ürünün satış şekli de oldukça ilginç,  ürünü gittigidiyor.com üzerinden online satın alabiliyorsunuz,  ürün her detayı ile e-ticarete göre hazırlanmış.

3000 TL bir e-ticaret projesi için makul bir başlangıç rakamı olabilir.   Liste fiyatlarından %67 indirim ile kargo gönderebilme imkanı çok avantajlı.    Böyle bir fiyatı alabilmek için normal şartlarda her ay 3000 TL gönderim cirosuna sahip olmak gerekiyor.

Sürat Kargo'nun bu hizmetini T-Soft e-ticaret olarak, olumlu karşılıyoruz.  Küçük e-ticaret girişimleri için önemli olan bu haberi biz de portföyümüz ile paylaşmak istedik.

  

T-Soft e-ticaret yazılımı kargo ücretlendirmesi ve kargo entegrasyonları noktasında rakipsiz özellikleri ile parmak ısırtıyor.

Kargo dağılımını 33 farklı bölgeye göre hesaplayıp, her bir lokasyonu ilgili bölgelere atayarak maliyetlendirme yapılabiliyor.

Yurt İçi Kargo ile tam entegrasyon ile,  hatasız bir lojistik hizmet alt yapısı sağlanıyor.

Müşteriye birden fazla kargo şirketi arasından seçim yapabilme imkanı sağlanıyor ve her bir kargo şirketi için ayrı ayrı hangi ödeme seçeneklerinin mümkün olduğu belirlenebiliyor.   Sürat Kargo seçildiğinde Kapıda Ödeme imkanı ortaya çıksın,  diğer kargolarda olmasın gibi.

E-ticaret T-Soft ile başka bir güzel.

Yazan:
Görevi: Destek Birimi
Şirket: T-Soft E-Ticaret