Genç yetenekler Google Bilim Fuarı'nda buluşuyor T-Soft e-ticaret
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Genç yetenekler Google Bilim Fuarı'nda buluşuyor

Bu yıl ikinci kez yapılacak Google Bilim Fuarı için başvurular bugün günü başladı. Tüm dünyadan 13-18 yas arasındaki öğrencilerin katılımına açık olan yarışmada geleceğin bilim insanları yaratıcılıklarını sergileyecekler. Türkiye'den yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler 1 Nisan'a kadar https://www.google.com/sciencefair/ adresine başvuru yapabilecekler.

Google ile birlikte CERN, The Lego Group, National Geographic ve Scientific American'in desteği ile gerçekleştirilen bu etkinlik; tüm dünyadan 13 ile 18 yaş arasındaki öğrencileri bilime özendirmek, bilimsel deneyler yapmalarını ve bilimsel konularda merak uyandıran soruları sormalarını sağlamak amacıyla düzenleniyor.

Fuarda yarışabilmek için öğrencilerin bir okulda tam zamanlı eğitim alıyor olmaları ve 'Google' hesabına sahip olmaları gerekiyor. Öğrenciler bilimsel deneylerini Google ürünlerini kullanarak kuracakları web sitesinde 2 dakikalık kısa bir video ile ya da 20 slaytlık bir sunum şeklinde belirlenen 13 dilden birini seçerek paylaşabilecek. Projelerin bilgisayar, matematik, dünya ve çevre bilimleri, davranış ve sosyal bilimler, enerji, uzay, inovasyon, fizik, biyoloji, kimya, gıda, elektrik&elektronik gibi konularından biri olması gerekiyor. Öğrenciler projelerini hazırlarken Google docs, Youtube,Maps, Google Earth, Google Search ve diğer Google ürünlerinden faydalanabilecekler.

Projeleri dereceye giren öğrencileri büyük sürprizler de bekliyor. Google'dan 50.000 dolarlık eğitim bursunun yanı sıra, National Geographic rehberlerinden biri eşliğinde 10 gün velileriyle birlikte Galapagos Adaları'na bilim gezisi yapma şansı elde edecekler. Ayrıca kazananlara Google, CERN, The LEGO Group'tan birinde staj imkânı sunulacak. Bu yıl Scientific American tarafından verilecek 'Science in Action' özel ödülü ise yerel toplulukların yaşamında farklılık yaratacak sosyal, çevresel, etnik, sağlık ve sosyal yardım içerikli projelerin uygulanabilirliğini gösteren projelere verilecek. Finalistler Google'ın Kaliforniya Mountain View'deki merkez üssünde aralarında Vint Cerf, Sylvie Earle, Nobel Lauretes gibi dünyaca unlu bilim insanlarının bulunduğu jüriye projelerini sunacak. 13-14, 15-16 ve 17-18 yaş kategorilerinde ödül kazananlar 23 Temmuz'da açıklanacak.

Google teknoloji ile ilgili her alanda süzenlediği etkinliklerini artırarak devam ediyor, bu sayede internet kullanıcılarının sempatisini kazanmaya devam ediyor ve tüketici gözünde tekel imajı vermiyor, fakat Google yükseldikçe, e ticaret sitelerinin reklam maliyetleri de artarak devam ediyor.
Bu durum ise, e ticaret sitelerinin karlılıklarının düşmesi ve tek bir noktada olan rekabbetten dolayı, google'ın çok yüksek bedeller ile reklam yayınlamasına imkan veriyor. T-Soft e ticaret sistemi kullanıcıları, e ticaret sitelerinin başta Google olmak üzere arama motorlarında e ticaret faaliyetleri ile ilgili aramalarda üst sıralarda yer almasına imkan sağlıyor

Yazan:
Görevi: Destek Birimi
Şirket: T-Soft E-Ticaret