Google +1 ve Faydaları T-Soft e-ticaret
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Google +1 ve Faydaları

Google +1, facebook like butonuna rakip olarak çıkmış,  internet sitelerinin sosyalliğini arttırmaya yönelik bir uygulamadır. Google hesabı veya gmail arkadaşlarımız hangi siteleri beğenmiş yani +1 lemiş bulup öğrenmek için kullanılabilir. Henüz seo üzerinde etkisi olmayabilir ama  sitelerin +1  oranı ilerleyen zamanlarda google sıralamasına da yansıtılabilir. Spamla mücadele de büyük bir etkisi olabilir.

Google+1 Nedir, Google +1 Nasıl Kullanılır?

+1 düğmesi ve arama sonuçları

+1, arama sonuçlarını nasıl etkiler?

+1, kullanıcıların önceden tanıdıkları ve güvendikleri kişilerden alakalı içeriği (web sitesi, Google arama sonucu veya reklam) keşfetmelerine yardımcı olur. +1 düğmesini sayfalarınıza eklemeniz, kullanıcıların, sunduğunuz içeriği önermelerine olanak sağlar. Bu şekilde kullanıcılar, önerilerinin, Google arama sonuçları bağlamında en alakalı içerik olması halinde arkadaşları ve kişi listelerindeki kullanıcılar tarafından görülebileceğini bilirler.

Oturum açmış bir Google kullanıcısı arama yaptığında, o kullanıcının sayfanızı +1′leyen bağlantılarının adları Google arama sonucu snippet'inde ek açıklama olarak görülebilir. Kullanıcının bağlantılarının hiçbiri sayfanızı +1′lememişse, snippet'inizde sayfanızın aldığı +1′lerin toplam sayısı görülebilir.

+1, sitemin aramadaki performansını etkiler mi?

Arkadaşlar ve tanıdıklar tarafından önerilen içerik, genellikle yabancıların içeriğinden daha alakalı olur. Örneğin, bir uzmanın film yorumu yararlıdır, ancak sizin beğenilerinizi paylaşan bir arkadaşınızın film yorumu daha da iyi olabilir. Bu yüzden, arkadaşların ve kişilerin +1'leri, sayfanızın bir kullanıcının sorgusuyla alaka düzeyini belirlemede Google için yararlı bir sinyal olabilir. Bu, Google'ın, bir sayfanın alaka düzeyini ve sıralamasını belirlemek için kullanabileceği birçok sinyalden yalnızca biridir. Google toplam arama kalitesini daha iyi hale getirmek için sürekli olarak algoritmasını değiştirir ve iyileştirir. E Ticaret siteleri için, ürünleri öne çıkartma açısından Google'ın bu hizmeti oldukça önemlidir. +1′ler için, diğer tüm yeni sıralama sinyallerinde olduğu gibi, dikkatli bir şekilde kullanmaya başlayacak ve bu sinyallerin arama kalitesini nasıl etkilediğini öğreneceğiz.

+1 düğmesi trafiğimi nasıl etkileyecek?

Arama sonuçlarında sayfanızın yanında yer alan kişiselleştirilmiş ek açıklamalar, sitenizin görünürlüğünü artırabilir ve site snippet'inizin daha çekici olmasını sağlayıp kullanıcıların sayfanızı tıklama olasılığını artırabilir.

Sitemdeki +1'ler arama sonuçlarında görünür mü?+1 düğmesi reklamlarımı nasıl etkileyecek?

+1 düğmesi, arama reklamlarında başlığınızın yanında görünür. Kişiselleştirilmiş ek açıklamalar Görüntüleme URL'nizin altında görünür. Örneğin, Meltem bir E Ticaret sitesinde güzel bir dizüstü bilgisayar çantasının satıldığı sayfayı +1′ler. Aynı URL'ye sahip bir arama reklamı görüntülendiğinde, Meltem'in arkadaşı Semih reklamı "Meltem ve diğer 28 kişi bunu +1′ledi" notuyla birlikte görebilir.

Google Arama'da +1 düğmesini kimler görebilir?

+1 düğmesi, modern bir tarayıcı kullanan, oturum açmış, İngilizce Google.com kullanıcıları için gösterilir.

+1 düğmelerinden gelen ek açıklamaları kimler görebilir?

Tüm ek açıklamaları herkes görebilir. Oturum açmış kullanıcılar ayrıca şunlardan gelen kişiselleştirilmiş ek açıklamaları da görürler:

Mobil tarayıcı kullananlar +1 düğmesini görürler mi?

Şu anda mobil arama sonuçlarına +1 düğmesi dahil edilmemektedir. Ancak kullanıcılar web sayfalarınıza eklediğiniz +1 düğmelerini görebilirler.

+1 düğmesini siteme nasıl ekleyebilirim?

kod snippet'ini almanız yeterlidir.

+1 düğmesini sayfalarımın neresine koymalıyım?

Sayfanızı ve kullanıcılarınızı en iyi siz tanırsınız, bu nedenle düğmeyi en etkili olacağını düşündüğünüz yere koymanızı öneririz. Ekranın en üst kısmında, sayfa başlığının yanında, paylaşım bağlantılarına yakın bir yer çoğu zaman en iyi yerdir. +1 düğmesini bir makalenin veya hikayenin başına veya sonuna koymak da etkili olabilir.
+1, herkese açık bir işlemdir, dolayısıyla düğmeyi sitenizdeki herkese açık, taranabilir sayfalara eklemeniz gerekir. Düğmeyi eklemenizden sonra, Google sayfayı tarayabilir veya yeniden tarayabilir ve bir +1 düğmesi gösterimine veya tıklamasına yanıt olarak sayfa başlığını ve diğer içeriği saklayabilir.

Tek bir sayfaya, farklı URL'lere sahip birden fazla +1 düğmesi ekleyebilir miyim?

Evet, ancak düğme kodunu düzenlemeniz gerekir. Hedef URL'yi belirtmek için href özelliğini kullanın. Örneğin, ana sayfanızda blogunuza bağlantısı olan bir modül varsa ve o modüle bir +1 düğmesi eklemek istiyorsanız, href özelliğinin değerini blogunuzun URL'sine işaret edecek şekilde aşağıdaki gibi düzenleyin:
<g:plusone width="55" height="20" href="https://www.example.com/blog"></g:plusone>

+1 düğmesi hangi dillerde kullanılabiliyor?

+1 düğmesi 40 dilde kullanılabilir, ancak +1 ek açıklamaları şu anda sadece İngilizce arama sonuçlarında görüntülenmektedir.

Google +1′lenmiş sayfalarımı ne sıklıkta tarayacak?

+1, herkese açık bir işlemdir, dolayısıyla düğmeyi sitenizdeki herkese açık, taranabilir sayfalara eklemeniz gerekir. Düğmeyi eklemenizden sonra, Google sayfayı tarayabilir veya yeniden tarayabilir ve bir +1 düğmesi gösterimine veya tıklamasına yanıt olarak sayfa başlığını ve diğer içeriği saklayabilir.

+1 düğmesini yapılandırma & Hangi düğme boyutunu seçmeliyim?

+1 düğmesi için simgelerin üç farklı yüksekliği vardır: kısa (15 piksel), standart (20 piksel) ve uzun (65 piksel). Desteklenen en kısa boydan daha küçük olanlar desteklenen en kısa boyda görüntülenir. Diğer boylar için, sığacak en büyük simge geçerli olur ve istenen alanda dikey olarak o simge ortalanır. Yeterli yatay alan olduğunda, küçük ve standart düğmeler için o sayfadaki +1′lerin toplam sayısı görüntülenir. Uzun düğmede bu sayı her zaman görüntülenir. Daha fazla bilgi için bkz. Oluşturma Modları.

"Dil" açılır menüsü neyi denetlemek içindir?

Dil açılan menüsü düğmenin dilini denetler. +1 düğmesi 40 dilde kullanılabilir, ancak +1 ek açıklamaları şu anda sadece İngilizce arama sonuçlarında görüntülenmektedir

Google +1 ile ilgili tanıtım videosu:

Yazan:
Görevi: Destek Birimi
Şirket: T-Soft E-Ticaret