31.10.2020 19:26:29 tarihinde oluşturulmuştur. Fiyatlar 7 gün süre ile geçerlidir.
STARTERPLUSACTIVECLEVER
Fiyat4.000 ₺5.000 ₺6.000 ₺8.000 ₺
İndirimli Fiyat3.500 ₺4.500 ₺5.500 ₺7.200 ₺
Yıllık Kiralama Bedeli1.800 ₺2.100 ₺2.700 ₺3.500 ₺
Genel Özellikler
B2C E-TicaretVarVarVarVarB2C (Business to Customer) müşteriye satışı ifade eder. Sitenize ürün ekleyebilir ve müşterilerinizden sipariş alabilirsiniz.
Müşterileriniz siteye üye olabilir ve alışverişlerini tamamlayabilirler.
B2B eTicaretYokVarVarVarB2B (Business to Business) Bayi kanalına satışı ifade eder. Bayi başvurularını alabilirsiniz, onayladığınız bayiler kendi fiyatları ile sitenizden sipariş verebilirler. Bayi olmayanlar son kullanıcı fiyatlarından sipariş vermeye devam ederler.
Bu modül yoksa, sitede ayrıca bir bayi girişi olmayacaktır.
E-TahsilatVarVarVarVarBayi altyapısı olan siteler, herhangi bir ürün alımı yapılmadan bayilerinden veya müşterilerinden ödeme almak için bu yapıyı kullanabilirler. Son zamanlarda çok talep edilen ve tahsilatları artıran bir yöntemdir. Bir çok özelliği barındırmaktadır. Detaylı bilgi için sitemizde ilgili sayfalara göz atabilirsiniz.
SSL SertifikasıVarVarVarVarMüşterilerin alışveriş süresince, Kredi kartı bilgilerinin çalınmaması için oluşturulan özel güvenlik koridorudur. Buralarda tüm bilgiler çözülmesi mümkün olmayan bir şekilde kodlanarak gönderilir. Bu sertifika müşteriler için satın alınıp sisteme entegre edilmektedir. Sertifika kişisel bilgilerin alındığı, üye kayıt, üye bilgi düzenleme, sipariş aşamaları gibi sayfalarda aktif olmaktadır.
Trafik / Bandwidth500 GB/Yıl600 GB/Yıl700 GB/Yıl800 GB/Yılİnternet sitenize giren ziyaretçilerin, sitenizde gezerken kullandıkları internete trafik(bandwith) adı verilir. E-ticaret siteleri için önemli bir maliyettir. Çok değişken olabilmekle birlikte günde 1500-2000 ziyaretçi alan bir e-ticaret sitesi yılda yaklaşık 500 GB trafik kullanır.
Web Alanı1.024 MB    1.536 MB    2.048 MB    2.560 MB    Sitenizde bulunan her bir resim,video ve sayfalar bir alan kaplar, bu alan Web Alanı olarak ifade edilir.
Sitenizde video bulunmuyorsa, ortalama olarak her bir ürün resmi yaklaşık 50 KB olursa, 20.000 ürün 1.000 MB web alanı kullanır, düşük çözünürlüklü resimler ve resimsiz ürünler göz önüne alınırsa 50.000 ürüne kadar aynı kapasite yeterli olabilir.
E-posta50 Adet80 Adet110 Adet140 AdetE-ticaret sitenizde kullanabileceğiniz e-posta adedidir.
Temel İstatistiklerVarVarVarVarZiyaretçi bilgileri, sipariş bilgileri gibi raporları grafiksel olarak veya metin bazlı olarak verir.
Gelişmiş İstatistik ModülüYokYokYokVarÜrün bazlı istatistikler sağlar.
Gelişmiş Filtreleme ModülüYokYokYokVarÜrün kriterleri seçildikçe, sonuçların azalarak geldiği, filtreleme yapısıdır. Her bir kriter seçildiğinde aynı zamanda bağlı olarak diğer kriterlerde daralmaktadır.
Paket Satış ModülüYokYokYokYokÜrünlerin birleştirilip paket olarak tanımlanmasını sağlar. Paket satıldığında paketi oluşturan ürünler stoktan düşer.
Çoklu Fotoğraf Yükleme ModülüYokYokYokVarSürükle bırak teknolojisi ile ürünlere toplu olarak fotoğraf ekleme yapma imkanı sağlayan modüldür. Ürünlerin stok kodlarından ürünler tanınır ve resimler ilgili ürünler ile eşleştirilir.
Ürün İade ModülüYokYokVarVar Ürün iade etmek isteyen müşterilerin, siparişleri içerisindeki ürün veya ürünleri seçerek, başvuruda bulunmasını ve bir süreç sistemi dahilinde işlemin olumlu veya olumsuz sonuçlandırılmasını sağlayan modüldür.
Kullanıcı YetkilendirmeYokVarVarVarSitenizin yönetim paneli için farklı kullanıcılar oluşturabilir ve bu kullanıcıların hangi işlemlere yetkisinin olduğunu belirleyebilirsiniz, Örn: Ahmet kullanıcısı sadece siparişleri görebilir, Veli ise sadece üyeleri düzenleyebilir
Fatura Yazdırma ModülüYokYokYokVarE-Ticaret sitesi üzerinden doğrudan fatura yazdırmaya imkan sağlar.
CRM - Müşteri İlişkileri Yönetimi Çözümleri
Tarayıcı Anlık Bildirim ÖzelliğiYokYokYokYokChrome tarayıcılarda, müşterinin karşısına otomatik çıkan bildirim onayı alındıktan sonra, istenildiği zaman müşteriye anlık bildirim tarayıcı üzerinden yapılabilmektedir.
Müşteri Mesajlaşma ModülüYokYokYokVarMüşteri ile tek bir platform üzerinden iletişimi sürdürebilir, hem müşterinin hem e-ticaret yöneticisinin geçmişe doğru tüm karşılıklı mesajlarına ulaşabilirsiniz.
Toplu Mail GönderimiVarVarVarVarE-Ticaret sitesi üzerinden müşterilere toplu olarak mail gönderilebilmektedir. Gönderilen maillerin spama düşmemesi için iki mail arasında bekleme süresi tanımlanabilmektedir. Ayrıca risk almak istenmez ise e-ticaret sitesi üzerinden farklı bir mail server alt yapısı kullanılarak diğer bir server sisteminden mail gönderme imkanı mevcuttur.
Temsilci / Plasiyer ModülüYokYokYokYokPortföy yöneticilerinin sadece kendi müşterilerini görebilecekleri ve onlar adına sipariş girebilecekleri, sadece onların siparişlerini görebilecekleri modüldür.
Toplu SMS GönderimiYokYokYokVarE-ticaret sitesi üzerinden müşterilere toplu olarak SMS gönderebilme imkanı tanır.
Modül onlarca farklı senaryoda SMS gönderme gerçekleştirmektedir.
Sipariş Tamamlandığında, Sipariş Kargoya Verildiğinde, Sipariş Müşteriye Teslim Edildiğinde, Ürün Stoklara Girdiğinde, Anneler Gününde, Babalar Gününde, Ürün Fiyatında Değişme Olduğunda bu örneklerdendir.
Sistem E-postalarını İç veya Dış SMTP Üzerinden GönderebilmeVarVarVarVarSanal mağaza tarafından gönderilen e-postaların bir SMTP sunucu tarafından gönderilebilmesine imkan tanır.
Farklı sunucular üzerinden SMTP gönderilebilmesi, e-posta pazarlama şirketleri ile çalışılıyorsa, bu şirketler üzerinden e-postaların gönderilmesine imkan tanır.
Böylece spam riski azaltılmış olur.
Sipariş Notları OluşturabilmeVarVarVarVarMüşteri siparişi tamamladıktan sonra, müşteri siparişi üzerinde, panel yöneticilerinin görüş bildirmelerini sağlar.
Yönetici adı, işlem tarihi gibi bilgiler ile kayıt eklenir.
Bütünleşik Çağrı Merkezi ÇözümüOpsiyonelOpsiyonelOpsiyonelOpsiyonelSanal mağazanın çağrı merkezi arandığında, robotun karşılama yapması ve sipariş durumunu otomatik okuması gibi bir çok özelliği içerir.
SMS Doğrulama İle Sipariş Onaylama (Kapıda Ödeme ve Havale)YokYokYokVarMüşterinin siparişi tamamlayabilmesi için telefonuna gelen SMS kodunu, sayfa üzerinde girmesini gerektiren özelliktir.
Kullanılabilmesi için SMS modülünün de alınmış olması gerekir.
Telefon Doğrulaması İle Sipariş Onaylama (Kapıda Ödeme)YokYokYokVarKapıda ödeme ile yapılan siparişlerde, müşteri robot tarafından otomatik aranır ve siparişi onaylıyorsa tuşlama yapması istenir, müşteri isterse, satış temsilcisi ile de görüşebilir.
Özelliğin kullanılabilmesi için Bütünleşik Çağrı Merkezi Çözümü'nü almış olması gerekir.
CMS - İçerik Yönetimi Çözümleri
Haberler ModülüVarVarVarVarHaber ve Duyuru girilebilmesi, sitenin değişik sayfalarında bunların paylaşılabilmesi sağlanır. Arama motoru optimizasyonu açısından da fayda sağladığı için yoğun kullanılmaktadır
Anket ModülüYokYokVarVar Müşterilere anketler hazırlayarak görüşlerini alabilir, karşılığında puan verebilirsiniz.
İçerik Sayfaları OluşturabilmeVarVarVarVar Bilgi amaçlı sayfalar oluşturulabilmesini sağlar. Hakkımızda, vizyonumuz, misyonumuz gibi sayfalar bunlara örnektir
Mağazalar & Bayiler ModülüYokYokYokVarBayileri veya şubeleri olan şirketlerin, şubelerini şehir, ülke gibi kriterlerde filtrelenebilir olarak yayınlamasına imkan sağlar.
Blog ModülüYokYokYokYokE-ticaret siteniz içinde blog açarak, müşterileriniz ile paylaşımda bulunabilirsiniz.
Mutlu Müşteriler ModülüYokYokVarVarAna sayfa veya istenen farklı bir sayfada, site ile ilgili düşüncelerini yazan müşterilerin yazıları yer alacak, isteyen müşteriler buraya yazı yazabileceklerdir. Bu sayede farklı müşteriler bu yazılardan etkilenerek siteden alışveriş yapma düşünceleri değişebilecektir.
Müşteri Hizmetleri ModülüVarVarVarVarMüşterilerin sayfa ile ilgili sık karşılaştıkları durumlara karşın, kategorize edilmiş başlık ve içeriklerin olduğu bölümdür.
Tasarımsal Özellikler
Hazır Responsive TasarımlarVarVarVarVarHazır arayüzler sayesinde, birbiriniden farklı tasarımlar arasında, karar verip sitenizi farklılaştırabilirsiniz.
Responsive tasarımlar ile mobil cihazlardan sanal mağazaya ulaşıldığında, site mobil uyumlu olarak görünmektedir.
Müşteriye Özel Arayüz TasarımıOpsiyonelOpsiyonelOpsiyonelOpsiyonelMüşterinin istekleri doğrultusunda, kendinin beğeneceği bir görsel tasarım çalışmasının yapılarak, yazılıma uyarlanmasıdır. Size özel olarak hazır görsel arayüzlerin dışında, çalışma yaparak, sitenizin çok etkileyici bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. İyi bir arayüz müşterinin satın alma kararında çok etkilidir.
Stil YönetimiVarVarVarVarSitede yer alan CSS bilgilerini, özel bir arayüz ile değiştirme imkanı sunar.
Bu sayede, FTP erişimine gerek kalmadan stil dosyaları yönetilebilmiş olur.
Şablon YönetimiVarVarVarVarSite arayüz kodlarını yönetebilme özelliği sunan eşsiz ve çok esnek bir modüldür.
Bu modül sayesinde yazılımcılar, e-ticaret sitesinde çok büyük değişimler gerçekleştirebilmektedirler.
Blok YönetimiVarVarVarVarSitede yer alan her bir görsel bölüm bir blok olarak adlandırılır, bu blokların tamamını sayfalar için ayrı ayrı yönetebilme özelliğidir.
Özel Tema YükleyebilmeVarVarVarVarMüşterinin kendi özel temasını oluşturabilmesini ve bunu siteye yükleyebilmesini sağlar.
Bu çalışma Stil yönetiminden CSS dosyalarını düzenleyerek ve yeni CSS dosyaları oluşturarak, Şablon yönetiminden arayüz dosyalarını yükleyerek veya mevcut dosyaları düzenleyerek gerçekleştirilebilir.
Görsel Vitrin ModülüYokYokYokVarSanal mağazanın farklı sayfalarında kullanılmak üzere, farklı animasyonlar içeren resim geçişleri sağlayan modüldür
İnteraktif VitrinVarVarVarVarResim geçişleri sağlayan modüldür, tek bir efekt içermektedir. Geçişler arası süre yönetilebilmektedir.
Uçtan Uca Lojistik Çözümleri
UPS Kargo Lojistik EntegrasyonuOpsiyonelOpsiyonelOpsiyonelOpsiyonelSiparişlerin kargo şirketine otomatik aktarılmasını, müşterilerin kargo durumunu site üzerinden takip edebilmesini, teslim edilen kargoların sipariş durumlarının otomatik tamamlandı yapılmasını sağlar.
Yurt İçi Kargo Lojistik EntegrasyonuOpsiyonelOpsiyonelOpsiyonelOpsiyonelSiparişlerin kargo şirketine otomatik aktarılmasını, müşterilerin kargo durumunu site üzerinden takip edebilmesini, teslim edilen kargoların sipariş durumlarının otomatik tamamlandı yapılmasını sağlar.
Aras Kargo Lojistik EntegrasyonuOpsiyonelOpsiyonelOpsiyonelOpsiyonelSiparişlerin kargo şirketine otomatik aktarılmasını, müşterilerin kargo durumunu site üzerinden takip edebilmesini, teslim edilen kargoların sipariş durumlarının otomatik tamamlandı yapılmasını sağlar.
MNG Kargo Lojistik EntegrasyonuOpsiyonelOpsiyonelOpsiyonelOpsiyonelSiparişlerin kargo şirketine otomatik aktarılmasını, müşterilerin kargo durumunu site üzerinden takip edebilmesini, teslim edilen kargoların sipariş durumlarının otomatik tamamlandı yapılmasını sağlar.
Sürat Kargo Lojistik EntegrasyonuOpsiyonelOpsiyonelOpsiyonelOpsiyonelSiparişlerin kargo şirketine otomatik aktarılmasını, müşterilerin kargo durumunu site üzerinden takip edebilmesini, teslim edilen kargoların sipariş durumlarının otomatik tamamlandı yapılmasını sağlar.
DHL Lojistik EntegrasyonuOpsiyonelOpsiyonelOpsiyonelOpsiyonelSiparişlerin kargo şirketine otomatik aktarılmasını, müşterilerin kargo durumunu site üzerinden takip edebilmesini, teslim edilen kargoların sipariş durumlarının otomatik tamamlandı yapılmasını sağlar.
PosTrans Lojistik EntegrasyonuOpsiyonelOpsiyonelOpsiyonelOpsiyonelSiparişlerin kargo şirketine otomatik aktarılmasını, müşterilerin kargo durumunu site üzerinden takip edebilmesini, teslim edilen kargoların sipariş durumlarının otomatik tamamlandı yapılmasını sağlar.
Gold Kurye Lojistik EntegrasyonuOpsiyonelOpsiyonelOpsiyonelOpsiyonelSiparişlerin kargo şirketine otomatik aktarılmasını sağlar.
Aramex EntegrasyonuOpsiyonelOpsiyonelOpsiyonelOpsiyonelSiparişlerin kargo şirketine otomatik aktarılmasını, müşterilerin kargo durumunu site üzerinden takip edebilmesini, teslim edilen kargoların sipariş durumlarının otomatik tamamlandı yapılmasını sağlar.
Bölgesel Kargo YönetimiOpsiyonelOpsiyonelOpsiyonelOpsiyonelBir ülke veya şehirde bir veya daha fazla kargo seçilebiliyorken, başka bir ülke veya şehirde başka kargoların seçilebilmesine imkan sağlar.
Örneğin Türkiye içinde Aras ve MNG kargo görünürken, Yurt dışında UPS ve DHL görünebilir. İstanbul içinde doğrudan sevkiyat varsa, İstanbul'a sadece doğrudan sevkiyat isimli kargonun görünmesi sağlanırken, İstanbul dışında SÜRAT ve ARAS kargo seçenekleri görünebilir.
Kargo Etiketi YazdırabilmeVarVarVarVarHazırlanan siparişe ait pakete yapıştırılmak üzere, kargo etiketinin çıktısının alınması özelliğidir.
Entegrasyonlar
Muhasebe Programı EntegrasyonuOpsiyonelOpsiyonelOpsiyonelOpsiyonelE-ticaret sitesi ile muhasebe programı arasında yapılan entegrasyon işlemidir.
Ürünler; muhasebe programından siteye, Siparişler; siteden muhasebe programına entegre edilir. B2B projelerde siparişten bağımsız site üzerinden yapılan kredi kartı ödemeleri, cari hareket olarak ticari yazılıma entegre edilir. Entegrasyon bir muhasebe programı ile yapılmaktadır.
Tedarikçi XML EntegrasyonlarıYok1 Adet2 Adet3 AdetE-ticaret sitenizde farklı siteler ile anlaşarak, tedarik sağlayabildikleri ürün gruplarında, XML alt yapısı ile otomatik olarak ürünleri sitenize yerleştirebilir, ürünleri tek tek eklemek ve stok bilgilerini güncellemek zorunda kalmazsınız, bir çok site bu şekilde anlaşmalara sahiptir. XML entegrasyonları konusunda detaylı bilgi için sitemizde ilgili sayfalara göz atabilirsiniz. Bu kapsamdaki entegrasyonlar 5000 ürüne kadar olan ve tek bir XML dosyası-bağlantısı ile sağlanan verileri kapsamaktadır.
Web Tabanlı Excel EntegrasyonVarVarVarVarYönetim panelinde ürünler ve üyeler excel ile dışarı aktarılabilir, düzenleme yapıldıktan sonra tekrar içeri alınabilir.
Excel Ürün SihirbazıVarVarVarVarExcel ürün sihirbazı, masaüstünde sabit duran bir excel dosyası üzerinden, verileri alma ve geri gönderme işlemleri yapar, çok kullanışlı bir çözümdür.
Fiyat Karşılaştırma Siteleri EntegrasyonuVarVarVarVarFiyat karşılaştırma sitelerinde ürün sergilenmesi için uygun formatta XML verisi üretilmektedir.
Bayiler için XML oluşturmaVarVarVarVarBayiler için XML verisi üretilerek, bayilerin kendi sanal mağazaları ile entegrasyon yapılması imkanı sağlanmış olur.
Standart Web Servis KullanımıYokVarVarVarWeb servis imkanı ile yazılıma kod ortamında işlem yaptırılabilmektedir.
Gelişmiş Web Servis KullanımıOpsiyonelOpsiyonelOpsiyonelOpsiyonelSipariş oluşturma, kampanya senaryoları oluşturma gibi gelişmiş kullanıma yönelik servislerin lisansıdır.
Site İçi Arama Özellikleri
Fonetik Arama TeknolojisiVarVarVarVarSite içinde arama yapılırken, yanlış karakter girilse bile ürünü bulmayı sağlar.
Site İçi Arama İstatistikleriVarVarVarVarSite içinde yapılan ürün aramalarını istatistiki olarak verir. Hangi kelime hangi zaman aralığında kaç kere aranmış gibi veriler sunulur.
Arama Sonuçlarını Kategorize EdebilmeVarVarVarVarSite içinde arama yapıldığında, sayfanın sol bölümünde bulunan ürünleri kategorize ederek ürünlere kolay ulaşabilmeyi sağlar
Aramada Her Karakterde Sonuç GetirmeYokYokYokVarSitedeki arama kutucuğunda, her karakter girildiğinde, girilmiş karakterler kadar arama yaparak, sonuçları arama kutusunun hemen altında anlık getirme özelliğidir.
Sosyal Medya
Facebook Mağaza EntegrasyonuYokYokVarVarFacebook sayfanızda mağaza ürünlerinizi tanıtabilirsiniz.
Facebook ConnectYokYokVarVarFacebook hesabı olan müşteriler, ayrıca üyeliğe gerek kalmaksınız, sayfanıza giriş yapabilirler.
Üyeye ait bilgiler, üyenin Facebook profilinden alınır.
Eğer üye e-posta adresinin paylaşımına izin vermemiş ise, sayfada gezinirken bu bilgi müşteriden istenir.
Twitter ConnectYokYokVarVarTwitter hesabı olan müşteriler, ayrıca üyeliğe gerek kalmaksınız, sayfanıza giriş yapabilirler.
Üyeye ait bilgiler, üyenin Twitter profilinden alınır.
RSS Feed (Yeni Ürünler,Haberler)YokVarVarVarSiteye son eklenen ürünlerin veya haberlerin RSS olarak çıktı alınmasını sağlar, bu yapı sayesinde, Outlook, IGoogle, Facebook, Twitter gibi uygulamalarda otomatik olarak güncellemelerin bilgisinin verilmesini sağlayabilirsiniz.
Ürünlere Facebook Yorumları EkleyebilmeYokVarVarVarÜrün detayının olduğu sayfalarda, sayfanın istenilen bir yerinde, facebook yorumları bölümü olacak, ziyaretçiler, sitenize yorum yaptıklarında, yaptıkları yorum aynı zamanda kendi facebook duvarlarında da görünecek, böylece her ziyaretçinin tüm arkadaşları da bu yorumdan haberdar olacaktır. Son zamanların en başarılı yayılma stratejilerinden birisi olarak değerlendiirilmektedir.
İçerik Sayfalarına Facebook Yorumları EkleyebilmeYokVarVarVarYazı ve makalelerin olduğu sayfalarda, sayfanın istenilen bir yerinde, facebook yorumları bölümü olacak, ziyaretçiler, sitenize yorum yaptıklarında, yaptıkları yorum aynı zamanda kendi facebook duvarlarında da görünecek, böylece her ziyaretçinin tüm arkadaşları da bu yorumdan haberdar olacaktır. Son zamanların en başarılı yayılma stratejilerinden birisi olarak değerlendirilmektedir.
Ürün Sayfalarında Sosyal Medya Paylaşım Bağlantıları EkleyebilmeVarVarVarVarÜrün detaylarını inceleyen müşteriler, beğendikleri ürünü, facebook sayfalarında paylaşabilir veya sayfayı beğenebilirler. Bunun yanında Twitter, FriendFeed gibi bir çok sosyal medya sitesinde de paylaşma imkanları sağlanabilmektedir.
Yönetim Panelinden Sosyal Medyada Ürün PaylaşabilmeYokYokVarVarE-ticaret site yöneticisinin yönetici ürün detay ekranında, ürünleri sosyal medyada paylaşabilmesini, hangi ürünleri paylaştığını ve hangi mecralarda paylaşım yaptığını takip edebilmesini sağlar.
Pinterest EntegrasyonuOpsiyonelOpsiyonelOpsiyonelOpsiyonelSanal mağazada bulunan kategorilerin ve ürünlerin sanal mağazaya ait Pinterest hesabına otomatik eklenmesini sağlar.
Sitede açılmış kategorilerin, otomatik olarak Pinterest üzerinde de açılması sağlanmaktadır.
Siteye daha sonra ürün eklendiğinde, daha önce Pinterest üzerinde açılmış olan kategorinin altına aynı şekilde otomatik olarak ürün de aktarılmaktadır.
Bu entegrasyon için herhangi bir müdahaleye gerek kalmamaktadır.
Gelişmiş Ürün Özellikleri
Ürün Üzerine Gelindiğinde İkinci Resim GösterebilmeYokYokYokYokKategori sayfalarında bir ürünün üzerine gelindiğinde ürünün ikinci resminin görünebilmesi özelliğidir.
Fırsat Ürünleri Ekleyebilme (Zaman Sayaçlı)YokYokVarVarİster sitenizi fırsat sitesi olarak kullanın, isterseniz sitenizde fırsat ürünleri sergileyin, zaman sayacı ile süre azalmaya devam etsin. Bittiğinde ürün satıştan kalksın.
Ürünlerde Minimum - Maksimum Satış Adeti BelirleyebilmeYokVarVarVarMüşterilerin bir ürünü en az 5 tane alması gibi satış seviyeleri belirleyerek, kırtasiye ürünleri, çorap vb. ürünlerde birim fiyatı çok düşük olan ürünlerin adetli satılmalarını sağlayabilirsiniz.
Çoklu Kategori SistemiVarVarVarVarBir ürünün birden fazla kategoride görünebilmesi özelliğidir.
Ürünlerde Mercek Görünümü (Zoom yapma)VarVarVarVarÜrünlerin üzerine gelindiğinde imleçin gezdiği bölgede, resmin büyütülmüş şekilde görünmesini sağlar.
Ürünlere Filigran Resmi EkleyebilmeVarVarVarVarEmek harcayarak hazırladığınız ürün resimlerinin başkaları tarafından kullanılmasını istemiyorsanız, bir filigran resmi belirleyebilir, her eklediğiniz resmin üzerine otomatik olarak bu resmin yerleştirilmesini sağlayabilirsiniz.
Varyantlarda (Alt Ürünlerde) Fiyat Yönetim İmkanıYokVarVarVarBir ürüne bağlı alt ürünlerde, çoğunlukla tekstilde, Renk ve Beden tercihlerinde, seçenekler değiştiğinde fiyatın değişebilme özelliği
Ürün Resimlerini Farklı Sunucudan KullanabilmeYokVarVarVarSiteye ürün resmi yüklemek istemiyorsanız ve bu resimler başka bir sitede bulunuyorsa, o sitedeki resim adresini girerek, sitenizde ürünlerin yer işgal etmesini engeleyebilirsiniz.
Farklı Sunucudan Resim YüklemeYokVarVarVarÜrün resimlerini siz de başka bir siteden indirip tekrar sitenize yüklüyorsanız, bununla hiç uğraşmadan doğrudan o sitedeki bağlantıyı girerek, resmin otomatik indirilmesini, gerekli boyutlandırma ve kalite ayarlarının yapılarak tekrar yüklenmesini sağlayabilirsiniz.
Ürün Toplama SihirbazıYokYokVarVarÜrünleri sıra sıra seçerek, aynı anda birden fazla ürünü bir arada almaya yarayan modüldür, bilgisayar satıcıları çoğunlukla bilgisayar toplama sihirbazı olarak kullanırlar.
Müşteri Sepetini GörüntüleyebilmeYokYokYokVarSepetinde ürün olan ve henüz alışverişini tamamlamamış müşterilerin sepetlerinde bulunan ürünleri görüntüler.
Sayfayı Kaydırdıkça Resim Yükleme (Lazy Load)YokVarVarVarÖzellikle Private Shopping projelerinde sıkça tercih edilen bir özellik olan, tüm ürünlerin tek bir sayfada görüldüğü ve sayfayı aşağı doğru kaydırdıkça, görünen kısımda o anda resmin yüklenme özelliğidir.
Ürün KarşılaştırmaYokYokVarVarÜrünlerin özellikleri ile kıyaslanarak müşterinin bilgisine sunulmasını sağlar.
Kampanya Özellikleri
Tamamlayıcı ÜrünlerYokVarVarVarBir ürünle beraber ikinci bir ürünün aynı anda alındığında, ikinci ürünün daha uygun bir fiyatla satılması özelliğidir. Bu ürün ilk ürünün hemen altında müşteriye gösterilir.
Gelişmiş Kampanya ModülüYokYokYokVar
Arkadaşını Getir İndirim Çeki KazanYokYokVarVarBir müşteri, diğerine siteyi tavsiye ettiğinde, indirim çeki kazanabilir, bu indirim çekini kullanarak, indirimli ürün alabilir.
Üye Ol İndirim Çeki KazanYokYokVarVarSiteye üye olanlara indirim çeki düzenleyerek, üyeliği teşvik etme özelliğidir.
Alışveriş Tutarına Göre Artan Taksit SeçenekleriVarVarVarVarAlışveriş tutarı arttıkça, taksit seçeneklerinin de artabilmesi özelliğidir.
Ürün Bazında Farklı Kredi Kart Oranları TanımlayabilmeYokYokYokVarA ürününün vade farksız 12 taksitle satabiliyorken, B ürününün her taksit seçeneği için belirli vade oranları ile satılması özelliğidir.
Sepetin Toplam Kargo Ücretini Sıfırlayan Ürünler Tanımlayabilme YokYokYokYokBu özellikteki bir ürün sepete atıldığında, sepette bulunan diğer ürünlerin kargo ücretlerinin hepsi sıfırlanmaktadır.
Karlı olan ürünlerde veya stokta kalmış satılmayan ürünlerde böyle kampanyalar yapılarak, hem o ürünün satılması sağlanmakta hem de müşteriye hiç kargo ödemeden ürün alma imkanı oluşturulmaktadır.
Müşteri Grubu Bazında İndirim TanımlayabilmeVarVarVarVarBir müşteri grubuna tüm aldığı ürünlerde, indirim oranı belirleyebilme imkanı
Müşteri Grubuna Ürün Bazında Özel Fiyat TanımlayabilmeVarVarVarVarMüşteri grubuna sadece bir ürün veya bazı seçili ürünlerde özel fiyat tanımlayabilme imkanı
Sepette Özel Fiyatlı Ürün TeklifleriYokYokYokVarAlışveriş öncesi sepette, en çok satılan ürünleri müşterinin beğenisine sunup, hızlıca sepete ekleyip siparişi sonlandırabilme özelliği
Belirli Tutarın Üzerinde Kargo Ücretini KaldırabilmeVarVarVarVarÖrn: 100 TL üzeri Kargo bedava gibi, bir limit üzerinde kargo ücretini almayabilme. Bu özelliği bayi ve müşteri bazında ayrı rakamlar vererek kullanabilme.
Müşterinin Hediye Paketi İsteyebilmesiVarVarVarVarMüşterinin hediye paketi isteyebilmesine imkan tanıma ve hediye notu girebilme özelliği
Hediye Paketine Ücret TanımlayabilmeYokVarVarVarHediye paketini belirlenmiş bir ücret mukabilinde verme, müşterinin onayladığında da bu ücretin sepete ilave edilebilmesi
Tutarsal İndirim Kuponu OluşturabilmeVarVarVarVarMüşterilere, alışverişlerinde bir tutar bazında kullanılabilecek indirim kuponu kullandırabilme özelliği, Örneğin: 100 TL üzeri alışverişlerde 30 TL indirim sağlama
Oransal İndirim Kuponu OluşturabilmeVarVarVarVarMüşterilere, alışverişlerinde oransal bazda kullanılabilecek indirim kuponu kullandırabilme özelliği Örneğin: 100 TL üzeri alışverişlerde %20 indirim yapma
İndirim Kuponu ile Hediye Ürün VerebilmeYokYokYokVarMüşteri indirim kuponunu girdiğinde, kupon karşılığı belirli bir hediye verebilme, her kupona ayrı bir hediye verebilme özelliği
Puan SistemiYokVarVarVarSitede alışveriş yapan her müşteriye, belirli bir puan verilebilmesini sağlar, müşteri bu puanlarla alışveriş yapabilir.
Ürün Bazında Havale İndirimiYokYokYokVarFarklı tedarikçilerden alınan ürünlerin karları da farklı olabilmektedir, bu özellik sayesinde, az karla çalışılan tedarikçilerde havale indirimini düşük tutup, yüksek karla çalışılan ürünlerde yüksek havale indirimi uygulanabilmektedir.
Ürün Bazında Kredi Kartı Tek Çekim TanımlamaYokYokYokVarHer ürün için ayrı olarak kredi kartı ile tek çekim sipariş verilebilmesi durumunda oran tanımlayabilme imkanı sağlar.
E-Posta Alan Adına Göre İndirim TanımlamaYokYokYokVarMüşterinin e-posta adresinin bağlı olduğu alan adına göree müşterinin bir indirim grunu ile otomatik ilişkilendirilmesini sağlar.
İlk Alışverişini Tamamla İndirim Çeki KazanVarVarVarVarMüşterinin ilk alışverişini tamamladığı zaman bir indirim çeki kazanmasını sağlar
Ürün Bazında Taksit SınırlayabilmeYokYokVarVarBazı ürünler kanuni düzenlemelerden dolayı veya ürün karlılığından dolayı taksitli satılmak istenmeyebilmektedir. Özellik ile bu imkan sağlanmaktadır.
Çok Aldıkça Az ÖdemeYokYokYokYokMüşterinin her bir ürün için daha yüksek miktarda aldıkça daha az ödeyebilmesine imkan sağlayan eşsiz bir kampanya modülüdür.
Arama Motoru Optimizasyonu Özellikleri
Tüm Sayfalarda Anahtar Kelime,Tanım Alanlarının YönetimiVarVarVarVarSayfalarda arama motorlarının önem verdiği Başlık, Tanım, anahtar Kelime alanlarını ayrı ayrı tanımlayabilme özelliği
Ürünlerde Otomatik Meta Alan Bilgisi OluşturmaVarVarVarVarDaha önceden tanımlanmış kurallar doğrultusunda her üründe tanımlamaları otomatik yapabilme özelliği
Tüm Sayfalarda Bağlantı Adresini BelirleyebilmeVarVarVarVarSayfalarda adres satırında görünen sayfa adını, uzantılı veya uzantısız olarak, ürün bilgisini içerecek şekilde tanımlayabilme, örn: www.siteadi.com/urunadi.htm
SiteMap OluşturabilmeVarVarVarVarArama motorlarına site içeriğini bir SiteMap dosyası ile doğrudan göndererek, gelen ziyaretçileri artırabilme
404 Sayfa Bulunamadı İçeriğini YönetebilmeYokYokVarVar404 sayfaları arama motorlarında bir şekilde indekslenmiş fakat sonradan silinmiş olan sayfalara ziyaretçi geldiğinde nasıl bir sayfanın ziyaretçilere gösterileceğini belirtir.
Rich SnippetsYokYokVarVarGoogle e-ticaret siteleri için ürünleri ürün olarak anlayabileceği bir yapı geliştirmiştir, Rich Snippets bunu sağlamaktadır, çok önemli bir özelliktir.
Google TaxonomyYokYokVarVarGoogle artık e-ticaret sitelerini kategorize etmektedir. Google kendi belirttiği kategori düzenine göre ürün sınıfını belirten siteleri üstte çıkartmaktadır.
Ürün Etiket ModülüYokYokYokVarArama mmotorlarına ürünü en iyi şekilde anlatmaya yarayan bir özelliktir.
Tarayıcı ÖnbelleklemeVarVarVarVarSitelerin hızlı açılmasını sağlayan bir özelliktir, bun alt yapısı olmayan siteleri arama motorları alt sıralarda çıkartmaktadır.
Breadcrumb ÖzelliğiVarVarVarVarArama sonuçlarında satılan ürünleri sonuçlarına göre kategoiler halinde göstermeyi sağlar.
CSS SıkıştırmaVarVarVarVarArama motorlarının çok önem verdiği bir özelliktir. Karakter tanım dosyaları sıkıştırılarak az yer kaplanması hedeflenmektedir.
Robots.txt YönetebilmeYokVarVarVarArama motoruna kod bölümünden gizli mesajları bu dosya üzerinden verebilirsiniz, profesyoneller için önemli bir özelliktir.
Resim Sitemap OluşturabilmeVarVarVarVarArama motorlarına resimleri ayrı olarak bildirip resimli aramalarda da sitenin üst sıralarda çıkmasını sağlayan bir özelliktir.
Sipariş Süreçleri Özellikleri
Üyeliksiz Alışveriş YapabilmeVarVarVarVarMüşterinin üye olmadan alışveriş yapabilmesine imkan sağlar.
Bankaların Artı Taksitlerini Ödeme Seçeneklerinde BelirtmeVarVarVarVarBankalarda artı taksit olması durumunda, taksit bilgisinin gösterildiği ekranlarda, artı taksit bilgisinin görünmesini sağlar.
Tek Çekimlerde Bankalara Göre Farklı Poslardan Tahsil EdebilmeVarVarVarVarTaksitsiz yapılan işlemlerde, ödeme yapılan kredi kartının bankasına göre, çekimin hangi sanal pos üzerinden yapılacağının yönetilmesini sağlar.
Sipariş Adres Bilgilerinde Zorunlu Alanları TanımlayabilmeVarVarVarVarMüşteriye, adres eklerken, zorunlu olunan alanların belirtilebilmesinin, yönetilebilmesine imkan tanır.
Müşteriye Açık Hesap Kredi Limiti TanımlayabilmeYokVarVarVarMüşterinin cari hesaptan ödeme seçeneğini kullanması durumunda, eğer hesabında bakiye yoksa, kendisin tanımlanan açık hesap limiti kadar, ödeme yapmaksızın sipariş vermesini sağlar.
Sipariş Tutar KontrolüYokVarVarVarHer ödeme yöntemi için, belirli bir tutarınn altındaki siparişlerde, siparişi kabul edip etmemeyi yönetebilme özelliğidir. Bu özellikle örneğin; 50 TL altında, Kredi kartı ile sipariş kabul etmeyebilir, 100 TL altında havale ile sipariş kabul etmeyebilir, 30 TL altında Kapıda ödeme ile sipariş kabul etmeyebilirsiniz.
Ürün Bazlı Ödeme Yöntemi KısıtlamaVarVarVarVarBazı ürünler belirli ödeme yöntemleri ile satışa uygu olmayabilmektedir. Bu özellik sayesinde, her bir ürün için hangi ödeme yönteminin kullanılabileceği belirlenebilmektedir. Örnek olarak kişiye özel baskı yapılan ürünlerde, kapıda ödeme yöntemi ile sipariş almak uygun olmayabilmektedir.
Satış Destekleyici Özellikler
Mağazadan Satış ModülüYokYokYokYokeTicaret sitesinin dışında mağazası olan işletmelerin mağaza satışlarını yapabilecekleri modüldür.
Ürün barkodları oluşturularak müşteri seçilmeden mağaza satışları gerçekleştirilir ve satışlar stoktan düşülür.
Yönetici Panelinden Sipariş OluşturmaYokYokYokYokYönetici paneli üzerinde, yeni müşteri oluşturarak veya mevcut müşteriyi seçerek, ürün ekleme, adres ekleme gibi işlemleri tamamlayarak hızlı sipariş oluşturmaya imkan tanır.
Çağrı merkezi olan projelerin telefonla sipariş almasını kolaylaştırır.
Kombin ModülüYokYokYokYokÜrünleri kombin halinde müşteriye gösterebilirsiniz, müşteri kombin olarak gördüğü ürünü oluşturan her bir parçayı ayrı ayrı fiyatları ile aynı sayfada görür, tamamını ya da bir kısmını kolayca sepetine ekler.
Kombin modülü ayrıca kombinleri kategorize edebilmekte ve her kategoride ilgili kombinleri gösterebilmektedir.
Sepette Toplu Ürün Linki OluşturmaYokYokYokYokMüşterinin tek bir bağlantıya tıklayarak , daha önce belirlenmiş olan bir çok ürünü yine belirlenmiş adetlerde topluca sepete atmasına imkan tanımaktadır.
İkame ÜrünYokVarVarVarMüşteri bir ürünü incelerken, dikkatini çekecek bir yere, daha avantajlı başka bir ürünü koyarak, alternatifi olan ürünün satışını yapmaya çalışma özelliği, bu sayede karsız ürünleri sitede bulundurulur ama, sayfada karlı ürünlerin önerilmesi ile, satış karı artırılır.
İlgili ÜrünlerVarVarVarVarÜrünün detay sayfasında, o ürünle ilgili olan seçilmiş başka ürünleri gösterebilme, Örn: Ceket sayfasında, uyumlu pantolon ve gömleğin gösterimi
Ürünün AksesuarlarıVarVarVarVarÜrünün detay sayfasında o ürünle ilgili olan seçilmiş başka ürünleri gösterebilme Örn: Gömlek Sayfasında, Kravat, Kol Düğmesi, Mendil gösterimi
Fiyat AlarmıYokVarVarVarMüşterinin bilgilenmek istediği ürünün fiyatı değiştiğinde otomatik uyarılması, ve site yöneticisinin müşterinin hangi ürünlerin fiyatını düştüğünü beklediğini görebilmesi
Stokta olmayan ürünlere ödeme yaparak ön sipariş verebilmeYokVarVarVarÜrün stokta kalmadı ise, müşteriye ön sipariş verebileceğine ait bir mesaj çıkması ve olmayan ürünün ödemesinin alınıp sipariş verilebilmesi
Gelince Haber VerVarVarVarVarStokta olmayan bir ürün ile ilgili, müşteri stoklara geldiğinde haberdar olmak istiyorsa, bu bilginin otomatik olarak gidebilmesi ve yöneticinin müşterilerin hangi ürünleri beklediğinin raporlarını alabilmesi
Benzer ÜrünlerVarVarVarVarBir ürüne benzer olan ürünlerin ürünün detay sayfasında görüntülenmesi
Alternatif Ödeme Seçenekleri
Havale ve Kapıda Ödeme SeçenekleriVarVarVarVarMüşteriler Havale veya Kapıda Ödeme seçenekleri ile siparişlerini oluşturabilmektedirler. Havale seçeneğinde banka hesapları tanımlanabilmekte, Kapıda Ödeme seçeneğinde Kapıda Kredi Kartı veya Kapıda Nakit gibi alt seçenekler belirtilebilmektedir.
İPara Ödeme EntegrasyonuVarVarVarVarİPara ödeme sistemi ile tek bir kurum ile anlaşma yaparak, 6 bankada, 12 taksite kadar taksitli işlem yapabilirsiniz.
Sanal Pos İadesi GerçekleştirebilmeYokYokYokYokYönetici paneli üzerinden, kredi kartı işlemlerinin iade yapılabilmesi özelliğidir.
Sipariş tutarının tümü iade edilmek zorunda değildir, ürünler seçilerek, kısmi iade gerçekleştirilebilir.
(Bu özelliğin desteklendiği sanal poslarda yapılabilmektedir)
TC. Bankaları Sanal PosVarVarVarVarMüşteriler Havale veya Kapıda Ödeme seçenekleri ile siparişlerini oluşturabilmektedirler. Havale seçeneğinde banka hesapları tanımlanabilmekte, Kapıda Ödeme seçeneğinde Kapıda Kredi Kartı veya Kapıda Nakit gibi alt seçenekler belirtilebilmektedir.
PayU Ödeme EntegrasyonuVarVarVarVarPayU ödeme sistemi ile tek bir kurum ile anlaşma yaparak, 6 bankada, 12 taksite kadar taksitli işlem yapabilirsiniz.
PayPal Ödeme EntegrasyonuVarVarVarVarPaypal entegrasyonu gerçekleştirilerek ödeme alınabilmektedir.
Masterpass EntegrasyonuVarVarVarVarMasterpass bir kart saklama çözümüdür. Müşteri kredi kartı ilk işlemde saklanır. Sonraki işlemlerde tek tuşlama ile sipariş tamamlanır.
Kredi kartı güvenliğini Mastercard sağlamaktadır. Entegrasyon sadece Türkiye içi satışlarda kullanılmaktadır.
Garantipay ÖdemeYokYokVarVarGaranti bankasının web sayfasında başlayan sipariş sürecini, Garanti BonusFlaş mobil uygulaması üzerinden sonuçlandırmasını sağladığı, farklı kampanlaların kullanıldığı ödeme çözümüdür.
Iyzico Ödeme EntegrasyonuVarVarVarVarIyzico ödeme sistemi ile tek bir kurum ile anlaşma yaparak, 6 bankada, 12 taksite kadar taksitli işlem yapabilirsiniz.
Garanti Artı Taksit - Erteleme EntegrasyonuVarVarVarVarGaranti Bankasının web sayfasından yapılan siparişlerde, kart bilgileri girildikten sonra, müşteriye artı taksit veya taksit erteleme kampanyalarını sunarak işlem yaptırdığı entegrasyondur.
Yapı Kredi Joker Vadaa Artı Taksit, Erteleme EntegrasyonuVarVarVarVarYapı Kredi Bankasının web sayfasından yapılan siparişlerde, kart bilgileri girildikten sonra, müşteriye artı taksit veya taksit erteleme kampanyalarını sunarak işlem yaptırdığı entegrasyondur.
Cari Hesaptan ÖdemeYokVarVarVarHesabında artı bakiyesi olan veya kredi limiti olan müşterileriniz, ödeme yapmadan sipariş verebilirler, sipariş sonrasında sipariş bedeli hesaplarından düşülür.
Paynet Ödeme EntegrasyonuVarVarVarVarEski Arena Bilgisayar tarafından sunulan, sonradan Paynet Ödeme Sistemi olan, Arena bayileri için hazırlanmış özel oranlarla sanal pos kullanım alt yapısıdır.
Tedarikçi Bazında Pos YönlendirmeVarVarVarVar
Azerbaycan Azeri Card EntegrasyonuVarVarVarVarAzerbaycan sanal pos entegrasyonudur.
İran Bank Mellat EntegrasyonuVarVarVarVarİran sanal pos entegrasyonudur.
Masterpass Global EntegrasyonuVarVarVarVarMasterpass bir kart saklama çözümüdür. Müşteri kredi kartı ilk işlemde saklanır. Sonraki işlemlerde tek tuşlama ile sipariş tamamlanır.
Kredi kartı güvenliğini Mastercard sağlamaktadır. Entegrasyon Masterpass global entegrasyonudur. Türkiye dışı kartlarda kullanılabilmektedir.
Multinet Gift Card EntegrasyonuVarVarVarVarFirmalar çalışanların özel günlerce verdiği ikramiyeleri Multinet Gift Card içine yüklenmekte, çalışanları üye işyerlerinden alışveriş yaparak bu bakiyeleri kullanabilmektedirler
Entegrasyon ile anlaşmalı sanal mağazalardanda bu alışveriş yapılabilmektedir.
Destek ve Eğitim Hizmetleri
Gelişmiş Destek HizmetiYokYokYokYokMüşteriye özel atanmış bir müşteri temsilcisinin, kapsamlı verdiği destek hizmetlerini kapsar. Detaylar için ilgili sayfayı ziyaret ediniz.
Ticket DesteğiVarVarVarVar Müşterilerimiz destek.tsoft.com.tr adresi üzerinden, yazılı olarak kayıt açarak destek alabilmektedirler.
Telefon DesteğiVarVarVarVarMüşterilerimiz çağrı merkezimizi arayarak telefon ile destek alabilmektedir.
Müşteri Yerinde Program EğitimiYokYokYokYokMüşteri adresinde 3 saat program eğitimi verilmesini kapsar, bu eğitimde detaylı olarak müşterinin sitesi üzerinden eğitim verilir.
Standart Program EğitimiVarVarVarVarT-Soft merkezinde her hafta düzenlenen eğitimlerimize katılabilir, aldığınız yazılım ile ilgili eğitim alabilirsiniz.