Menüyü Kapat
Türkçe
Türkçe
English
العربية
E-Ticaret Referanslarımız
buchairturkey.com
Siteyi Ziyaret Et
Buchairturkey.com Türk havacılık meraklılarına ve endüstrisine hizmet vermektir. Telefon :
Hakkında

1991 yılında kurduğumuz New York merkezli BUCHair (USA) Inc. firmamızla  havacılık yayınları ve model uçaklar konusunda kolleksiyoncu ve meraklılara, Havayolları filo veri tabanları (Database) ile dünya havacılık endüstrisine 25 yıldır hizmet vermekteyiz. Amacımız Türkiye’de de bu ilgiyi arttırmak arzusuyla kurduğumuz kardeş firmamız BUCHairTURKEY ile Türk havacılık meraklılarına ve endüstrisine hizmet vermektir.

 

Başlangıçta 1/72, 1/200, 1/400, ve 1/500 ölçekli diecast (metal) ve resin modellerden oluşacak ürünlerimizi; Aeroclassics, Aviation Models, Dragon Wings, GeminiJets, Herpa Wings, Hobby Master, Hogan Wings, Inflight. JC Wings, Jet X ve Phoenix Models gibi üreticilerle direk olarak çalışmamız nedeniyle en uygun fiyatlarla müşterilerimize sunacağız. Ayrıca firma ve kuruluşlardan özel siparişler de kabul edilecektir.

 

Yöneticilerimiz, Murat İntepe ve Kıvanç Hürtürk, çocukluktan başlayan havacılık merakı ve kolleksiyonculuğu yanı sıra sivil havacılık endüstrisinde toplam 75 yılın üzerinde profesyonel deneyimliliğe sahip bulunmaktadır:

 

Kıvanç Hürtürk: Havacılık kariyerine 1975 yılında Yeşilköy Havaalanı’nda Hava Trafik Kontrolörü olarak başladı. Kontrolörlüğün yanı sıra 1977 yılında yayınlanmaya başlayan M5 dergisinin Sivil Havacılık editörü olarak yazı yaşamına girdi. 1985 yılında Amerika’da Washington ilinde bulunan Smithsonian Enstitüsü, Ulusal Havacılık ve Uzay Müzesi’nde (Smithsonian Institution - National Air and Space Museum) kazandığı Verville Fellowship’lik sırasında Türk Havacılık Tarihi ile ilgili çalışmalar yaparak bir kitap hazırladı ve Müze’ye ilk defa olarak Birinci Dünya Savaşı Türk Havacılığına ait tarihi eserlerin bağışlanmasını gerçekleştirdi. Bir süre uluslararası seyahat işleri ve Türkiye’de yeni kurulmaya başlayan özel havayolu firmalarına danışmanlık yaptıktan sonra 1991 yılında kurduğu BUCHair USA firması ile dünya havacılık endüstrisine ve meraklılarına hizmet vermektedir. Hürtürk ayrıca havacılık tarihi üzerine kitaplar yazmış ve yayınlamıştır: “Lufthansa: Modern Bir Havayolu Nasıl Çalışmalı” - Türkçe (1978), “Bulletin 707” - İngilizce/Aylık (1983), “Individual Aircraft History of the Boeing 707” - İngilizce (1998), “Türkiye’de Ticari Havacılık Tarihi I, Pervaneli uçaklar Devri” - Türkçe (2009) ve çok yakında yayınlanacak olan “Türkiye’de Ticari Havacılık Tarihi 2, Jet Uçaklar Devri” - Türkçe.

Murat İntepe: Havacılık yaşamına, babası Hava Kuvvetleri Em. Pilot Albay Muzaffer Kemal İntepe’nin teşvikleriyle Ankara Esenboğa Havaalanı’nda USAŞ Yer Hizmetlerinde 1980 yılında başladı. USAŞ Antalya Yer Hizmetleri Müdürlüğü, HAVAŞ Antalya Müdürlüğü, HAVAŞ İstanbul Atatürk Havalimanı Baş Müdürlüğü, Havaş Yer işletme Başkanlığı görevlerinde bulundu ve halen FLY SERVICE havacılık firmasında Genel Müdürlüğü görevine devam etmektedir.

BUCHairTURKEY olarak, havacılığın geleceği sevgili çocuklara, gençlere ve tüm havacılık meraklılarına hizmet vermekten gurur duymaktayız.

 

 

Bulunduğu Kategoriler
T-Soft Sosyal Medyada
İrtibatta kalalım! Kampanya ve yeniliklerimizi sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz !
Genel Müdürlük
Esentepe Mahallesi, Haberler Sk. No:13ŞİŞLİ / İSTANBUL
+90 212 48 000 48
İstanbul Ar-Ge Merkezi
YTÜ Teknopark
Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü Teknopark D2 Blok No:104 ESENLER / İSTANBUL
Anadolu Ar-Ge Merkezi
KSÜ Teknokent
Avşar Mah. Batı Çevre Yolu Bulvarı KSÜ Avşar Kampüsü Teknokent Bina No:259 Kat:2 No:41 ONİKİŞUBAT / KAHRAMANMARAŞ
Operasyon Merkezi
Maltepe Cad No:46-48 D:25BAYRAMPAŞA/ İSTANBUL
+90 212 612 44 55
Ege Bölge Müdürlüğü
+90 232 335 03 90
T-Soft Inc. Headquarters
906 Broadway, Suite 100, San Francisco, CA, 94133 USA , SILICON VALLEY
+1 408 220 64 68
©2003-2019 T-Soft E-Ticaret Sistemleri. T-Soft bir TEKROM markasıdır.
Türkçe
Türkçe
English
العربية